Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ważna wygrana Victorii, SMS tym razem bez punktów

I liga M: Ważna wygrana Victorii, SMS tym razem bez punktów

Kolejnej niespodzianki nie sprawił SMS PZPS Spała. W dziesiątej kolejce młodzi adepci siatkówki nie sprostali we własnej hali Victorii PWSZ Wałbrzych. Wygrana 3:1 była dla podopiecznych trenera Janczaka pierwszym kompletem punktów od dłuższego czasu.

Goście od początku meczu próbowali narzucić rywalom swój styl gry. Ta sztuka im się udała, gdyż błyskawicznie odskoczyli od uczniów SMS-u na trzy oczka. Wprawdzie oni jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną zdołali odrobić straty, a po niej wyjść nawet na minimalne prowadzenie, ale wówczas do pracy ponownie wzięli się podopieczni trenera Janczaka. Ich trudna zagrywka sprawiała sporo problemów gospodarzom, a niedokładne przyjęcie ułatwiało graczom Victorii skuteczne czytanie gry przeciwników w bloku. W efekcie tego w środkowej fazie seta zaczęli oni przejmować inicjatywę na boisku. Młodzi adepci siatkówki próbowali odrabiać straty, lecz dobra postawa skrzydłowych ekipy z Dolnego Śląska pozwalała jej kontrolować boiskowe wydarzenia. Ambitna postawa podopiecznych trenera Nawrockiego pozwoliła im obronić dwie piłki setowe, ale ostatecznie ta część meczu padła łupem gości (25:23).

W drugiej odsłonie gospodarze nie zamierzali powtórzyć błędu z pierwszego seta i od jej początku nie pozwolili uciec rywalom. Gra stała się bardziej wyrównana. Młodzi adepci siatkówki ograniczyli liczbę własnych błędów, lepiej zaczęli także przyjmować, co przełożyło się na ich lepszą skuteczność w ataku, a to z kolei znalazło odzwierciedlanie na tablicy wyników, bowiem to oni zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Pomogły w tym zmiany dokonane przez szkoleniowców gospodarzy. Z akcji na akcję rosło prowadzenie miejscowych, co skłoniło również trenera Janczaka do dokonania roszad na przyjęciu. Jednak ani zmiany, ani czasy brane przez szkoleniowca przyjezdnych nie pomagały, gdyż nie mogli oni poradzić sobie z mocną zagrywką i szczelnie ustawionym blokiem SMS-u. W końcówce gra Victorii nieco się poprawiła, ale walka cios za cios nie pozwoliła jej odwrócić losów tej części spotkania. Ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęła ją drużyna ze Spały (25:21).

Trzecią odsłonę lepiej rozpoczęli goście, ale czas wzięty przez trenera Nawrockiego szybko zmobilizował do walki jego podopiecznych. Szybko odrobili oni trzypunktową stratę, a do pierwszego czasu technicznego oba zespoły szły łeb w łeb. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale w środkowej fazie seta goście wrzucili piąty bieg. Ich bezbłędna gra i spadek skuteczności gospodarzy w ataku sprawiły, że przewaga zaczęła uwidaczniać się po stronie podopiecznych trenera Janczaka. Wydawało się, że są oni na dobrej drodze do objęcia prowadzenia w całym meczu, ale po drugim czasie technicznym ponownie do walki zerwali się miejscowi, którzy odrobili większą część strat. W kolejnych minutach walka trwała punkt za punkt. Ale jako pierwsi pękli młodzi adepci siatkówki. W końcówce na boisku dzielili i rządzili wałbrzyszanie, którzy triumfowali 25:21.

W czwartym secie ekipa z Dolnego Śląska postanowiła pójść za ciosem, już w jej pierwszych minutach odskakując od przeciwników na dwa oczka. SMS próbował wrócić do dobrej gry z drugiej odsłony, ale co rusz musiał odrabiać straty. Dopiero w środkowej fazie seta udało mu się doprowadzić do remisu, choć cieszył się z niego tylko chwilę. Wszystko przez to, że w jego szeregi ponownie wkradła się dekoncentracja, a skuteczna gra w kontrze spowodowała, że warunki gry na boisku ponownie zaczęła dyktować Victoria. Widać było, że spalska młodzież za wszelką cenę próbowała doprowadzić do walki cios za cios, ale błędy znacznie utrudniały jej to zadanie. W końcówce stać było ją jeszcze na jeden zryw, po którym na świetlnej tablicy pojawił się remis, lecz ostatnie słowo ponownie należało do dolnośląskiego beniaminka, który zwyciężył 25:23, a w całym meczu 3:1.

SMS PZPS Spała – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 1:3
(23:25, 25:21, 21:25, 23:25)