Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niemoc Caro trwa, Ślepsk blisko awansu do ósemki

I liga M: Niemoc Caro trwa, Ślepsk blisko awansu do ósemki

fot. archiwum

Po słabej grze na początku sezonu wyraźnie odbudowuje się Ślepsk Suwałki, który odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. W sobotnie popołudnie odprawił z kwitkiem Caro Rzeczyca, nie pozwalając mu ugrać nawet seta. Sytuacja gości robi się dramatycznie zła.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Oba zespoły popełniały bardzo mało własnych błędów. Wśród gości wyróżniał się Artur Żyliński, zaś po drugiej stronie siatki z dobrej strony pokazał się Jakub Urbanowicz. Jednak do pierwszej przerwy technicznej żadna z ekip nie odskoczyła od rywala choćby na dwa oczka. Dopiero po niej ta sztuka udała się beniaminkowi, a duża w tym zasługa jego dobrej postawy w bloku. Ale nie cieszył się z tego zbyt długo, gdyż mocne zbicie Wojciecha Winnika sprawiło, że wynik ponownie zaczął oscylować wokół remisu. Z biegiem czasu zdobywanie punktów zaczęło przychodzić przyjezdnym z coraz większym trudem, za to skrzydłowi miejscowej drużyny łapali wiatr w żagle. W dodatku Ślepsk powstrzymał rywali blokiem, a dzięki temu w decydującą fazę premierowej odsłony wszedł z czteropunktowym prowadzeniem. W końcówce nawet Wojciech Pawłowski nie mógł przedrzeć się przez blok przeciwników. Wprawdzie wynik po stronie Caro próbował ratować jeszcze Adam Sobolewski, ale jego zespół i tak przegrał tę część meczu (20:25).

W drugiego seta zdecydowanie lepiej weszli przyjezdni, a duża w tym zasługa zagrywek Sobolewskiego oraz dobrej postawy beniaminka z województwa łódzkiego w bloku. Jeszcze przed pierwszym czasem technicznym odskoczył on od rywali na cztery oczka. Jednak jego dobra passa nie trwała zbyt długo, ponieważ Sobolewski zaczął mylić się w ataku, za to skutecznie zaczęli prezentować się ponownie skrzydłowi gospodarzy, dzięki czemu na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach podopieczni trenera Poskrobko próbowali przejąć inicjatywę na boisku, ale siatkarze z Rzeczycy nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. Jednak ponownie do gry po stronie Ślepska włączył się Urbanowicz, a skuteczny blok pozwolił gospodarzom osiągnąć trzypunktowe prowadzenie. Sytuacja Caro zrobiła się jeszcze trudniejsza, kiedy asem serwisowym popisał się Mariusz Schamlewski. Wówczas przyjezdni przegrywali już 14:19. Im dalej w seta, tym goście zaczęli popełniać coraz więcej błędów, za to gospodarze bardzo dobrze radzili sobie w ataku, co przełożyło się na ich pewne zwycięstwo (25:17).

Wydawało się, że trzecia partia zmobilizuje do walki beniaminka z województwa łódzkiego, ale wystarczyły trzy autowe ataki jego skrzydłowych, by Ślepsk wyszedł na trzypunktowe prowadzenie. Tym razem jednak przyjezdni nie dali się przełamać. Punkt po punkcie zaczęli odrabiać straty. Skuteczniejsza postawa Sobolewskiego i Pawłowskiego pozwoliła im doprowadzić do remisu po pierwszej przerwie technicznej. W kolejnych minutach trwało siatkarskie przeciąganie liny, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Choć co rusz jedno-, dwupunktową przewagę wypracowywali sobie suwalczanie, to ekipa z Rzeczycy zaraz ją niwelowała. Taki stan rzeczy trwał do momentu, kiedy na świetlnej tablicy pojawił się wynik 17:16. Wówczas dwa autowe zbicia – Pawła Kaczorowskiego i Cezarego Stanisławajtysa – skomplikowały sytuację gości. W końcówce gospodarze nie musieli się zbyt mocno wysilać, bo rywale oddawali im punkty na złotej tacy. Ostatecznie Ślepsk wygrał 25:19 i zainkasował kolejne trzy punkty.

Ślepsk Suwałki – Caro Rzeczyca 3:0
(25:20, 25:17, 25:19)Składy zespołów:

Ślepsk: Makowski, Winnik, Urbanowicz, Skrzypkowski, Rudzewicz, Schamlewski, Andrzejewski (libero) oraz Rawiak i Smoliński
Caro: Małachowski, Pawłowski, Sobczyński, Sobolewski, Stanisławajtys, Żyliński, Woroniecki (libero) oraz Kucharski i Kaczorowski

Zobacz również
Wyniki 10. kolejki oraz tabela Krispol I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved