Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Wymęczone zwycięstwo Zawiszy w meczu z Silesią

I liga K: Wymęczone zwycięstwo Zawiszy w meczu z Silesią

MLKS Roltex Zawisza Sulechów pokonał we własnej hali zespół Silesii Volley 3:1. Zwycięstwo to gospodyniom jednak łatwo nie przyszło. Mysłowiczanki obok SMS-u Szczyrk nadal pozostają bez zwycięstwa i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Spotkanie od skutecznego uderzenia ze środka rozpoczęła Natalia Perlińska. Kolejne bardzo dobre akcje ze skrzydła w wykonaniu Agaty Skiby oraz Katarzyny Bury pozwoliły sulechowiankom odskoczyć na trzy oczka (6:3, 9:6). Znakomite zagrywki w wykonaniu środkowej Ewy Kwiatkowskiej powiększyły przewagę sulechowianek (11:6). Wówczas o przerwę poprosił trener gości – Rafał Kalinowski. Po czasie przyjezdne zdołały odrobić część strat, grając skutecznie w obronie i kontrataku (14:12). W środkowej fazie seta Zawisza po skutecznych zagraniach Natalii Perlińskiej oraz Ewy Kwiatkowskiej „odjechał” rywalkom na cztery punkty (21:17). Wydawało się wówczas, że wszystko zmierza do spokojnego zakończenia seta na korzyść gospodyń. Niestety zespół gości po efektownych atakach ze skrzydeł, a także po błędach Zawiszy zniwelował straty punktowe i wyszedł na prowadzenie 24:23. Atak ze skrzydła przyjezdnych zakończył tę partię (25:23), Silesia Volley prowadziła w meczu 1:0.

Druga partia miała nieco inny przebieg. Pierwsza faza była bardzo wyrównana. W sulechowskim zespole punktowały Agata Skiba oraz Ewa Kwiatkowska. Drużyna gości również odpowiadała mocnymi atakami ze skrzydeł. Na tablicy wyników długo utrzymywał się remis. Przy stanie 10:9 dla Roltexu Zawiszy, po błędzie gości podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego odskoczyły na dwa oczka (12:10). W tym momencie o czas dla swojej drużyny poprosił trener przyjezdnych. Po przerwie niewiele zmieniło się w grze zespołu Silesii Volley. Zawiszanki prowadziły już 20:15. Bardzo skuteczna w ataku była Katarzyna Bury. Set zakończył się pewnym zwycięstwem sulechowskiej ekipy 25:16. W całym spotkaniu był remis.

Trzeci set rozpoczął się udanie dla podopiecznych trenera Rafała Kalinowskiego, które prowadziły już 3:1. Siatkarki Marka Mierzwińskiego popełniały błędy własne zarówno w obronie, jak i w przyjęciu. Środkowa faza seta była dość wyrównana, z tym że to sulechowianki miały dwa-trzy oczka przewagi (12:10, 13:11, 14:12, 17:14). Kolejne błędy własne w wykonaniu siatkarek Zawiszy sprawiły, że na tablicy wyników było 17:16. Wówczas o przerwę poprosił trener Marek Mierzwiński. Po czasie skutecznymi atakami popisała się Ewa Kwiatkowska (23:19). Udany blok w wykonaniu Roltexu Zawiszy zakończył seta 25:19. W całym pojedynku było już 2:1 dla sulechowianek.

Początek czwartej partii był wyrównany, a prowadzenie zmieniało się. Dopiero przy remisie 9:9 zawiszanki odskoczyły na trzy punkty po udanych zagraniach Katarzyny Bury. Znowu błędy własne sprawiły, że przyjezdne zniwelowały straty do jednego punktu (11:12). Wtedy o czas poprosił Marek Mierzwiński. Po przerwie w szeregach Roltexu Zawiszy Sulechów wszystko wróciło na właściwe tory. Sulechowianki wypracowały sobie pięć punktów przewagi (17:12, 22:17). Mocnym atakiem seta zakończyła Ewa Kwiatkowska (25:19). Tym samym Roltex Zawisza Sulechów wygrał cały mecz 3:1.

MVP tego spotkania została wybrana Agata Skiba. Trzeba powiedzieć, że był to bardzo trudny mecz. Ekipa z Sulechowa popełniła mnóstwo błędów własnych. Musi wyciągnąć wnioski z tego spotkania i dokonać analizy pod każdym kątem, gdyż czekają ją teraz pojedynki z bardzo wymagającymi rywalami. Już w środę sulechowianki udadzą się do Świecia na mecz z tamtejszym Jokerem, a w sobotę zagrają kolejny ciężki mecz u siebie z zespołem sąsiadującym w tabeli – Ekstrimem Gorlice. Kolejne mecze Zawisza zagra w Węgrowie oraz w Łodzi. Z tymi przeciwnikami z pewnością podopieczne Marka Mierzwińskiego będą musiały zaprezentować lepszą formę.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów – Silesia Volley Mysłowice 3:1
(23:25, 25:16, 25:19, 25:19)

Zawisza: Skiba, Kwiatkowska, Bury, Szymańska, Sołodkowicz, Perlińska, Rzepnikowska (libero) oraz Witkowska, Wellna, Wawrzyniak, Baran i Osadczuk
Silesia: Jaszczuk, Szostok, Pietrek, Świstek, Szajer, Polak, Kuziak (libero) oraz Szczepańska, Szkudlarek, Wieczorek, Cisiulewicz i Lipińska