Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Budowlani Toruń wciąż z kompletem zwycięstw

I liga K: Budowlani Toruń wciąż z kompletem zwycięstw

fot. archiwum

Siatkarki Budowlanych Toruń wygrały ósmy mecz z rzędu i tym samym ustanowiły swój klubowy rekord w I lidze. Dla beniaminka ze Świecia to z kolei był pierwszy mecz bez zdobytego choćby jednego punktu. Torunianki umocniły się na pozycji lidera tabeli.

Tak dobrego początku rozgrywek w pierwszej lidze toruński klub (w najnowszej jego historii) jeszcze nie miał. Do niedawna Budowlani mogli pochwalić się seriami siedmiu wygranych spotkań z rzędu z sezonu 2007/2008, a także z obecnego. W miniony piątek zespół Mariusza Soi ustanowił więc nowy rekord.

Samo spotkanie w głównej hali obiektu przy ul. Bema, zarówno w wykonaniu gospodyń, jak i przyjezdnych, nie było jednak porywającym widowiskiem. – Zagrałyśmy najsłabszy mecz w tym sezonie – stwierdziła Ewelina Toborek, była siatkarka Budowlanych, obecnie reprezentująca barwy Jokera Świecie, a chwilę później dokładnie te same słowa wypowiedziała Ewelina Ryznar. Bardzo ciężko grało się z drużyną ze Świecia, zachowywałyśmy się na boisku bardzo nerwowo. Mamy teraz cztery mecze wyjazdowe. Każdy będzie trudny, ale każdy chcemy wygrać – mówiła kapitan toruńskiego zespołu.

W każdym z setów Budowlane trwoniły wypracowaną wcześniej przewagę punktową, lecz mimo to ich dominacja w meczu błędów nie podlegała dyskusji. To był mecz błędów, których znacznie więcej (zwłaszcza w przyjęciu) popełniały przyjezdne. Budowlane rozpoczynały każdego seta od wysokiego prowadzenia: w pierwszym 12:5, w drugim 7:2, a w trzecim 11:2. Ambitny beniaminek jednak w każdym secie odrabiał straty. Najbliżej sukcesu był w drugiej partii, w którym po kiepskim początku (0:5) doprowadziły do remisu, a pod koniec Budowlani prowadzili tylko 22:21. Torunianki triumfowały 3:0, zachowały miejsce na szczycie tabeli i miano jedynej niepokonanej ekipy w I lidze. – Przypuszczam, że dziewczyny z Torunia się nawet specjalnie nie spociły. Więcej punktów dostarczyliśmy zespołowi przeciwnemu niż sobie. Nie można wygrać z tak mocnym rywalem, popełniając tyle błędów. Nie ma nawet o czym gadać. Dla nas ten mecz nie miał żadnej historii – mówił rozczarowany postawą swoich podopiecznych trener Jokera, Mariusz Bujek.To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Nie mieliśmy możliwości porządnie popracować w tym tygodniu, co wynikało z dwóch przyczyn: kontuzji Szczygioł i Brydy oraz zmian w kalendarzu meczów. Każda wygrana jednak cieszy i chwała, że dziewczyny podołały w tym ciężkim spotkaniu. Nie było to piękne widowisko, ale punkty są – przyznał trener lidera I ligi kobiet, Mariusz Soja.

Budowlani Toruń – Joker Świecie 3:0
(25:19, 25:22, 25:18)

Składy zespołów:
Budowlani: Brzóska, Krzywicka, Szczygioł, Pleśnierowicz, Ryznar, Jaroszewicz, Bąkowska (libero) oraz Bryda, Lewandowska i Korczak
Joker: Strządała, Kutyła, Wojcik, Przepiórka, Ziółkowska, Wyrwa, Walczak (libero) oraz Toborek i Łukasiewicz

Zobacz również:
Wyniki 8. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: Gazeta Pomorska, nowosci.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved