Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Waldemar Bartelik: To, co się stało, jest nie do przyjęcia

Waldemar Bartelik: To, co się stało, jest nie do przyjęcia

fot. archiwum

- Trzeba wybrać nowe władze PZPS-u. Nie wiem, czy obecny zarząd się na to zdecyduje, bo wyraźnie trzyma się stołków - uważa prezes Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej, Waldemar Bartelik, przedstawiciel opozycji w Polskim Związku Piłki Siatkowej.

Jak pan zareagował na wydarzenia sprzed tygodnia i zatrzymanie Mirosława P. i Artura P.?

Waldemar Bartelik:Tak jak cała polska siatkówka i cały sport – z dużym smutkiem i niesmakiem. To ogromny dyskomfort dla całego środowiska. Do tej pory nasza dyscyplina uchodziła za czystą i była przykładem funkcjonowania w duchu fair play. To, co zrobili obaj panowie P., woła o pomstę do nieba. Oczywiście wstrzymuję się od jakiegokolwiek wydawania wyroków i opinii, bo to należy do sądu.

Jak afera korupcyjna może wpłynąć na polską siatkówkę?To, co się stało, jest nie do przyjęcia. Mocna pozycja polskiej siatkówki była budowana wiele lat, teraz wszystko grozi zawaleniem. Wygląda na to, że wypowiedzi Mirosława P. o czystych rękach i przejrzystości były jedynie pustymi frazesami i hipokryzją. Gdy z nim rywalizowałem dwa lata temu o stanowisko prezesa, w mało eleganckiej kampanii mówił, że Bartelikowi zależy tylko na kasie. Teraz widać, komu zależało. Nie wspominając o tym, że obecny zarząd pobierał duże wynagrodzenie, choć uważam, że funkcja prezesa powinna być społeczna.

Co pana zdaniem powinien zrobić teraz zarząd PZPS-u?

Sytuacja jest nadzwyczajna, więc najlepszym rozwiązaniem byłoby zwołanie nadzwyczajnego zgromadzenia delegatów i wybór nowych władz. W każdym wojewódzkim związku powinniśmy wybrać nowych delegatów, którzy oczyściliby siatkówkę w tej trudnej sytuacji. To jedyne rozsądne wyjście.

Więcej w piątkowym wydaniu katowickiego Sportu

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved