Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Minister Andrzej Biernat uważa za konieczne zwołanie Zjazdu PZPS

Minister Andrzej Biernat uważa za konieczne zwołanie Zjazdu PZPS

fot. archiwum

Wbrew opinii członków Pezydium PZPS Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat uważa, że po postawieniu zarzutów prezesowi i wiceprezesowi związku konieczne jest zwołanie Nadzwyczajnego Zjazdu Delegatów, które zajmie się sprawozdaniem z organizacji MŚ w Polsce.

W czwartek działacze PZPS-u spotkali się z Ministrem Sportu i Turystyki Andrzejem Biernatem. Poinformowano go o podjętych działaniach przez PZPS po zatrzymaniu i postawieniu zarzutów prezesowi i wiceprezesowi związku. Przypomnijmy, że Zarząd PZPS nie zawiesił aresztowanych działaczy, mając wątpliwości co do podstaw prawnych takiego ruchu i ponownie spotka się 26 listopada.

Prezydium Związku odrzuciło apel kilku prezesów wojewódzkich związków piłki siatkowej o zwołanie Nadzwyczajnego Zjazdu PZPS, który zająć miałby się wyjaśnieniem sprawy, a być może również wyborem nowych władz. Za zwołaniem zjazdu opowiedział się jednak minister Andrzej Biernat, który uznał taki zajazd za konieczność. Respektując autonomię PZPS-u i zasadę domniemania niewinności podejrzanych najważniejszych funkcjonariuszy związku, Minister wyraził oczekiwanie, iż w obecnej sytuacji, dla dobra polskiej siatkówki, władze związku podejmą adekwatne decyzje do zaistniałej sytuacji – czytamy w komunikacie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ocenie Ministra Sportu i Turystyki konieczne jest zwołanie Nadzwyczajnego Zgromadzenia Delegatów, który zajmie się w szczególności rozpatrzeniem sprawozdania z organizacji FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 wykonanego przez niezależnego audytora.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved