Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Łodzianki tym razem bez tie-breaka, Impel lepszy

Orlen Liga: Łodzianki tym razem bez tie-breaka, Impel lepszy

Siatkarki Budowlanych Łódź przyzwyczaiły już swoich kibiców, że swoje mecze kończyły w pięciu setach. W  meczu z Impelem Wrocław kolejnego tie-breaka jednak nie było. W czterech setach lepsze okazały się wrocławianki, przełamując tym samym złą passę.

Pierwszy set od początku należał do wrocławianek, które dzięki skutecznej zagrywce wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Z bardzo dobrej strony pokazywała się Joanna Kaczor, zdobywając dla swojego zespołu punkt za punktem. Zawodniczki gości były natomiast bezsilne, nie potrafiły ustawić skutecznego bloku ani zagrozić swoim rywalkom zagrywką. Efektem tego było prowadzenie Impelu na drugiej przerwie technicznej 16:10. W dalszej fazie seta niewiele się zmieniło, wrocławianki nadal nadawały rytm temu spotkaniu. W końcówce siatkarki z Łodzi próbowały jeszcze nawiązać walkę z gospodyniami, jednak przewaga była już zbyt duża i ostatecznie to drużyna z Dolnego Śląska cieszyła się z pewnego zwycięstwa w pierwszym secie.

Drugą partię lepiej rozpoczęły łodzianki, które za sprawą bardzo dobrej zagrywki Natalii Skrzypkowskiej wyszły na trzy punktowe prowadzenie. Szczęście jednak nie trwało zbyt długo, ponieważ Impel tuż przed pierwszą przerwą techniczną doprowadził do remisu. Spowodowane było to, m.in. bardzo dużą ilością błędów zespołu gości. Po regulaminowej przerwie gra bardzo się wyrównała, toczyła się punkt za punkt. W drużynie z Wrocławia nadal wyróżniała się Joanna Kaczor, natomiast u rywalek błyszczała Sanja Popović. To właśnie ta zawodniczka była także bohaterką końcówki, w której dzięki jej skutecznym atakom łódzki zespół osiągnął kilka punktów przewagi. Chwilę później okazało się, że były to punkty na miarę zwycięstwa w tej partii.

Początek trzeciej odsłony meczu to gra błędów obu ekip, którą ostatecznie skuteczniej na wynik potrafiły „przekuć” gospodynie. To one szybciej opanowały nerwy i dalej nadawały rytm na boisku. Świetnie w bloku prezentowały się Magdalena Gryka i Monika Ptak, to właśnie po skutecznej akcji tych dwóch zawodniczek Impel prowadził już 11:5. W dalszym ciągu z dobrej strony pokazywała się Joanna Kaczor, była liderką swojej ekipy. Zespół z Łodzi nie miał natomiast pomysłu jak przeciwstawić się rywalowi, co powiększało przewagę Impelu. W końcówce w bloku skutecznie zagrała Agnieszka Kąkolewska i tym samym przypieczętowała wygraną swojej drużyny w tej partii 25:13.

Czwarty set po początkowej kilkupunktowej przewadze gości bardzo się wyrównał. Od tego momentu trwała wymiana ciosów z obu stron, zarówno jedna, jak i druga drużyna radziła sobie świetnie w każdym elemencie. Tuż przed drugą przerwą techniczną to jednak Impel bardziej się skoncentrował i wypracował sobie trzy punkty przewagi. Najpierw asem serwisowym popisała się Joanna Kaczor, a potem Katarzyna Mroczkowska skutecznie obiła blok rywalek. Po przerwie drużyna z Łodzi popełniała coraz więcej błędów, znacznie obniżyła także swoją skuteczność w poszczególnych elementach. Dopiero czas wzięty przez trenera gości Błażeja Krzyształowicza trochę pobudził łodzianki, które natychmiast wzięły się do pracy i jak się wydawało, zaczęły odrabiać straty. Niestety dla nich, to orzeźwienie nie trwało zbyt długo, chwilę później Impel ponownie wspiął się na wyższy poziom, nieosiągalny w tym momencie dla przeciwnika, i to on doprowadził do szczęśliwego rozstrzygnięcia. Partię zakończyła skutecznym atakiem Mira Topic, Impel zwyciężył tym samym 25:18 i cały mecz 3:1.

MVP meczu: Joanna Kaczor

Impel Wrocław – Budowlani Łódź 3:1
(25:15, 20:25, 25:13, 25:18)

Impel: Ptak (4), Kąkolewska (5), Cutura (11), Gryka (5), Topic (12), Kaczor (26), Sawicka (libero) oraz Kwiatkowska, Hanke i Mroczkowska (6)
Budowlani: Śliwa (1), Polańska (8), Skrzypkowska (4), Popović (19), Pycia (8), Sieczka (7), Courtois (libero) oraz Kajzer, Ściurka i Grajber (3)