Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Błażej Krzyształowicz: Nie chcę deklarować zdobyczy punktowej

Błażej Krzyształowicz: Nie chcę deklarować zdobyczy punktowej

fot. archiwum

Błażej Krzyształowicz dobrze rozpoczął swoją przygodę jako pierwszy trener zespołu Budowlanych Łódź. - W grze dziewczyn było widać ogromną chęć, nie brakowało też zaciętości - mówił po meczu szkoleniowiec.

Prezes Budowlanych Łódź Marcin Chudzik zdradza swoje plany co do przyszłości klubu oraz tego, kto będzie prowadził zespół. – Mam pewien pomysł w głowie, ale w najbliższym meczu pierwszym trenerem będzie Błażej. To nietypowa koncepcja dla siatkówki, jednak wydaje mi się, że może wypalić – komentuje prezes klubu.

Debiut Błażeja Krzyształowicza jako pierwszego trenera wydawał się być nie lada wyzwaniem. Szkoleniowiec trafił bowiem na aktualne liderki tabeli Orlen Ligi oraz mistrzynie Polski. – Wywalczyliśmy punkt, ale zawsze gramy o zwycięstwo. Dobra postawa dziewczyn to nie tylko moja zasługa, ale wszystkich osób związanych z klubem od początku sezonu, także poprzedniego trenera Adama Grabowskiego. Przez ostatni tydzień przed meczem z Policami po prostu doskonaliliśmy niektóre elementy. I to zaczęło funkcjonować. W grze dziewczyn było widać ogromną chęć, nie brakowało też zaciętości. Po prostu dobrze się czuły na boisku, co podkreślały w wywiadach – komentował Krzyształowicz.

Według trenera zespołu z Łodzi ważnym elementem we współpracy na linii szkoleniowiec – zespół jest element partnerstwa. – Jestem młody, dlatego siłą rzeczy się rozumiemy. W drużynie są przecież moje rówieśniczki. Może nie jestem dla nich kolegą, bo to nie byłoby zdrowe, ale mamy układ partnerski. Możemy porozmawiać na wszystkie tematy. Nie chcę też niczego nakazywać. Lepiej jest coś zaproponować i spróbować przekonać do swoich racji. Dzięki temu można w to uwierzyć, a nie ślepo pracować. W przeciwnym razie zabraknie efektu.

W czwartkowy wieczór przed drużyną Budowlanych Łódź kolejne wyzwanie, gdyż zmierzy się ona na wyjeździe z Impelem Wrocław. Wrocławianki zajmują po siedmiu kolejkach szóste miejsce w tabeli Orlen Ligi. Sąsiadujące ze sobą zespoły będą walczyć o wygraną, zatem spotkanie z pewnością będzie niezwykle zacięte. – Nie chcę deklarować jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Przejechaliśmy się na tym przed sezonem, bo słowa o 18 punktach w pierwszych sześciu meczach to nie była tylko opinia Adama Grabowskiego, ale całego zespołu i sztabu szkoleniowego. Teraz chcemy walczyć o każdą piłkę i w ten sposób zdobywać punkty. Musimy myśleć o tym, co w danej chwili dzieje się na boisku, a nie co będzie w następnym secie czy po przerwie technicznej. To powinno się sprawdzić – zakończył szkoleniowiec.

*Więcej w serwisie sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved