Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Bardzo dobra gra Bereniki Tomsi kluczem do triumfów Montichiari

Bardzo dobra gra Bereniki Tomsi kluczem do triumfów Montichiari

fot. Bogusław Krośkiewicz

Ostatnie dni były dość intensywne dla siatkarek na co dzień rywalizujących na parkietach Serie A. Złą kartę odwróciły siatkarki Montichiari, które mogły liczyć na Berenikę Tomsię. We wczorajszym meczu Polka jako liderka swojej drużyny punktowała 31 razy.

Kolejny weekend przyniósł kolejne „polskie” starcie na parkietach Serie A kobiet. Zespół Katarzyny Skorupy podejmował Montichiari z Bereniką Tomsią w składzie. Z tego starcia zwycięsko wyszła polska rozgrywająca. Podopiecznym Davide Mazzantiego do wygranej wystarczyły trzy partie. Przy imponującym 73-procentowym przyjęciu Katarzyna Skorupa, mając swobodę w rozegraniu, skutecznie rozrzucała blok rywalek. Do roli liderki miejscowych w ataku wykreowana została Serena Ortolani, zdobywczyni 12 oczek atakowała z ponad 70-procentową skutecznością. Poszczególne partie miały dość podobny przebieg, zespół Bereniki Tomsi był w stanie dotrzymywać kroku rywalkom jedynie do etapu pierwszych przerw technicznych, później do głosu dochodziły gospodynie, nie zostawiając rywalkom złudzeń. Mimo porażki swojego zespołu ponownie dobre zawody rozegrała Berenika Tomsia. Polka była najlepiej punktującą zawodniczką meczu, ale też niekwestionowaną liderką swojego zespołu. Wspierana jedynie przez Simonę Gioli Tomsia nie była w stanie uchronić swojej drużyny przed porażką.

Ta sztuka udała się Polce kilka dni później, kiedy to w meczu 4. kolejki rozgrywek prowadzony przez Leonardo Barbieriego zespół podejmował Busto Arisizio. Także drużyna Joanny Wołosz do tego spotkania podchodziła w nie najlepszych nastrojach, bowiem po porażce 0:3 z Novarą. Z konfrontacji Bereniki Tomsi z Joanną Wołosz zwycięsko wyszła ta pierwsza, biało-czerwone podzieliły się jednak punktami. Po wygranej pierwszej partii przez miejscowe do głosu doszła drużyna Joanny Wołosz, polska rozgrywająca uaktywniała duet Havelkova/Diouf. Na uwagę zasługuje jednak rozkład sił w ataku po drugiej stronie siatki. Zdecydowanie najwięcej piłek otrzymywała Berenika Tomsia i Polka nie zawodziła, prowadząc swój zespół do wygranej po tie-breaku. Indywidualnie był to kolejny wyjątkowo dobry mecz Tomsi, która przy blisko 50-procentowej skuteczności zdobyła aż 31 oczek. Bez straty punktów swoje kolejne spotkanie rozstrzygnął zespół Katarzyny Skorupy, także siatkarki z Florencji nie były w stanie sprzeciwić się Casalmaggiore.

Tempa nie zwalnia także zespół Mileny Radeckiej. Ostatnie dwie kolejki rozgrywek układały się po myśli podopiecznych Stefano Lavariniego. Goniące rywalki z Novary siatkarki Bergamo nie pozostawiły im złudzeń. W spotkaniu 3. kolejki we Florencji swój zespół do wygranej poprowadziła Sara Loda, zdobywczyni 25 oczek. O ile w tej konfrontacji zespół Polki pozwolił rywalkom dojść do głosu i miejscowe ugrały jedną partię, o tyle kilka dni później tak łatwo nie było. Kolejny mecz na wyjeździe i kolejna wygrana. Wbrew temu, na co wskazywałby wynik, triumf ekipy Mileny Radeckiej nie przyszedł tak łatwo. Każda z partii rozstrzygała się w końcówkach i to skuteczność w pierwszej akcji i czujność w bloku okazały się kluczowe. Dzięki wygranej przy komplecie oczek drużyna Polki utrzymała się na pozycji wicelidera.Pomì Casalmaggiore – Metalleghe Sanitars Montichiari 3:0
(25:21, 25:17, 25:17)

Unendo Yamamay Busto Arsizio – Igor Gorgonzola Novara 0:3
(12:25, 15:25, 24:26)

Metalleghe Sanitars Montichiari – Unendo Yamamay Busto Arsizio 3:2
(25:10, 18:25, 22:25, 25:22, 18:16)

Pomì Casalmaggiore – Il Bisonte Firenze 3:0
(25:16, 25:23, 25:18)

Il Bisonte Firenze – Foppapedretti Bergamo 1:3
(23:25, 25:23, 18:25, 16:25)

Imoco Volley Conegliano – Foppapedretti Bergamo 0:3
(23:25, 21:25, 22:25)

Zobacz również:
Wyniki 4. kolejki oraz tabela włoskiej Serie A kobiet

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved