Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Jurkiewicz: Mogliśmy wygrać więcej spotkań

Wojciech Jurkiewicz: Mogliśmy wygrać więcej spotkań

fot. Cezary Makarewicz

- Na pewno mogliśmy wygrać więcej spotkań, ale prawdziwą weryfikacją naszych możliwości są mecze z tzw. wielką czwórką. Na razie wygląda to blado, ale przed nami jeszcze mecze z ZAKSĄ i jastrzębianami - mówi kapitan bydgoszczan, Wojciech Jurkiewicz.

Przegrywacie w Rzeszowie w zasadzie bez podjęcia walki. Zabrakło wiary w zwycięstwo?

Wojciech Jurkiewicz:Na pewno zabrakło ryzyka, które jest niezbędne w meczach z takimi rywalami jak Asseco Resovia. Poza tym w żaden sposób nie byliśmy w stanie odpowiedzieć na równą i dobrą grę gospodarzy.

Rzeszowianie was czymś zaskoczyli?Raczej nie, zagrali solidną siatkówkę, do której zdążyli już wszystkich przyzwyczaić od początku sezonu. My musielibyśmy wspiąć się na wyżyny naszych umiejętności, żeby nawiązać z nimi walkę. Niestety, w tym meczu byliśmy od tego dalecy. Mam nadzieję, że był to nasz najsłabszy mecz w tym sezonie.

Kilka dni temu również przegraliście 0:3 z innym ligowym potentatem – Skrą Bełchatów, ale tamto spotkanie wyglądało zdecydowanie lepiej w waszym wykonaniu.

Zgadza się. Można powiedzieć, że wynik tamtego meczu nie odzwierciedla tego, co działo się na parkiecie. W meczu ze Skrą ryzykowaliśmy niemal w każdym elemencie, dzięki czemu przez większość meczu graliśmy jak równy z równym. Mimo porażki uwierzyliśmy więc, że możemy powalczyć z najlepszymi. Resovia była już jednak od nas zdecydowanie lepsza.

Do tej pory wygraliście 6 z 10 ligowych kolejek. Jak pan ocenia dotychczasową postawę zespołu?

Na pewno mogliśmy wygrać więcej spotkań, ale prawdziwą weryfikacją naszych możliwości są mecze z tzw. wielką czwórką. Na razie wygląda to blado, bo przegraliśmy zarówno ze Skrą, jak i z Resovią, ale przed nami jeszcze mecze z ZAKSĄ i Jastrzębskim Węglem. Po tych meczach będziemy wiedzieć więcej odnośnie tego, na co nas stać w obecnym sezonie.

Rozmawiał Kamil Gorlicki – więcej w serwisie rzeszow.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved