Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Russell Holmes: Wiemy, że sezon będzie długi

Russell Holmes: Wiemy, że sezon będzie długi

fot. plusliga.pl

- Nasze starcie ze Skrą pod koniec listopada w Łodzi będzie naprawdę dużym wydarzeniem i smaczkiem dla kibiców. To będzie dla nas wszystkich spore wyzwanie i okazja do bezpośredniej konfrontacji - mówi Russell Holmes, środkowy Resovii Rzeszów.

Mecz z Transferem był łatwiejszy, niż się tego spodziewaliście?

Russell Holmes:Może tak to z boku wyglądało, ale pojedynki w PlusLidze naprawdę nie są łatwe. Przede wszystkim wykonaliśmy dobrą robotę, realizując taktykę na pojedynek z Transferem. Byliśmy dobrze usposobieni i praktycznie przez cały czas utrzymywaliśmy odpowiedni poziom koncentracji. Mam nadzieję, że dalej będziemy podążać tą zwycięską drogą.

Jak na razie świetnie radzicie sobie z dużą intensywnością gry. Szeroki skład to wasza największa siła?Rzeczywiście, mamy duży komfort dzięki temu, że posiadamy tak wyrównany zespół. Wiemy, że sezon będzie długi. Nasz kalendarz jest bardzo napięty przez to, że gramy też w Lidze Mistrzów. Powiększenie PlusLigi spowodowało, że trzeba rozegrać więcej meczów w krajowych rozgrywkach. To fajna sprawa, że mamy tylu wartościowych zawodników. Dzięki temu trener może rotować składem i wykorzystywać praktycznie całą drużynę. Każdy z nas wie, że liczy się dobro zespołu i że wspólnym wysiłkiem możemy wiele zdziałać.

Coraz lepiej wygląda pana współpraca z rozgrywającym Fabianem Drzyzgą. Macie takie założenia, żeby w miarę możliwości grać jak najwięcej pierwszym tempem?

Z każdym kolejnym treningiem i meczem mamy coraz lepszą komunikację i rytm gry. Bardzo dużo pracujemy nad tym, żeby ten nasz atak ze środka był naszym atutem. Czujemy dużą satysfakcję, kiedy nasza praca na treningach przekłada się na dobry rytm gry w meczach.

W środę zagracie kolejny mecz w Lidze Mistrzów, tym razem na wyjeździe, ale i tak będziecie zdecydowanym faworytem konfrontacji z Ach Volley Ljubljana…

Niezależnie od klasy przeciwnika to jest Liga Mistrzów i trzeba być przygotowanym na trudne spotkanie, tym bardziej że zagramy na wyjeździe. Nasi rywale grając u siebie i przy dopingu swoich kibiców, będą szczególnie umotywowani do walki. Naszym zadaniem będzie przede wszystkim utrzymanie wysokiego poziomu koncentracji i realizowanie taktyki, jaką będziemy mieli na to spotkanie.

Rozmawiał Rafał Myśliwiec – więcej w serwisie supernowoci24.pl

 

źródło: supernowosci24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved