Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Kędzierzynianie przegrali, ale awansowali do 1/8

Puchar CEV: Kędzierzynianie przegrali, ale awansowali do 1/8

Po pewnym zwycięstwie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu CEV, w rewanżu fiński Tiikerit Kokkola postawił polskiej ekipie twarde warunki. Kędzierzynianie przegrali mecz 2:3, ale awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

W pierwszym secie od początku prowadzili siatkarze Tiikerit Kokkola, jednak w końcówce, przy stanie 24:22 siatkarze ZAKSY zdołali wyrównać i rozpoczęła się gra na przewagi. Kiedy kędzierzynianie zdobyli 28. punkt (28:27), wydawało się, że zdołają przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niestety, wicemistrzowie Finlandii wyrównali i wygrali seta 31:29.

W drugiej partii do stanu 11:11 oba zespoły grały punkt za punkt. Od wyniku 13:12 ZAKSA zaczęła budować jednak przewagę (19:16). Finowie zbliżyli się na jeszcze na jedno oczko (20:21), ale podopieczni Sebastiana Świderskiego wytrzymali presję rywali i wygrali 25:22.

W trzecim secie do stanu 10:10 trwała wymiana ciosów, po czym jednopunktowe prowadzenie zdobyła kędzierzyńska ZAKSA. Finowie wyrównali jednak (14:14) i po chwili wyszli na dwupunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej, które powiększyli po niej do trzech „oczek” (17:14). ZAKSA wyrównała na 19:19, a potem zbudowała jednopunktową przewagę, którą, niestety, straciła (24:24). Podobnie jak w pierwszym secie, rozpoczęła się nerwowa końcówka, lecz tym razem wygrali ją siatkarze ZAKSY (30:28).

W czwartej partii raz Finowie, a raz siatkarze ZAKSY wychodzili na jednopunktowe prowadzenie. Dopiero w końcówce ekipa z Kokkola zbudowała dwupunktową przewagę (20:18), której nie oddała już do końca (25:22).

O wyniku meczu decydował tie-break. ZAKSA, mimo że wcześniej zapewniła sobie awans do 1/8 Pucharu CEV, od początku przystąpiła do ofensywy i szybko objęła prowadzenie (5:4, 7:4). Jednak gospodarze nie zamierzali rezygnować z honorowej wygranej i wyrównali przy stanie 10:10, a po chwili wyszli na prowadzenie po zagrywce Saussy (13:12). Wyrównanie przyniosła kiwka Van Dijka (13:13), ale dwa ostatnie punkty zdobyli gospodarze i to oni wygrali 15:13 po zagrywce Siirili.

Tiikerit Kokkola – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2
(31:29, 22:25, 28:30, 25:22, 15:13)

Tiikerit: Kehoe (3), Siirila (17), Sauss (19), Hietanen (7), Leppala (11), Ojansivu (26), Hyverinen (libero) oraz Jylha Lauri (5) i Vaisenen
ZAKSA: Abdel-Aziz (8), Gladyr (9), Kooy (4), Van Dijk (29), Ruciak (8), Kaźmierczak (4), Zatorski (libero) oraz Rejno (7), Zapłacki (6), Loh (16)