Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Pewne zwycięstwo Skry Bełchatów z Precurą Antwerpia

LM: Pewne zwycięstwo Skry Bełchatów z Precurą Antwerpia

Siatkarze Skry Bełchatów odnieśli drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Tym razem podopieczni Miguela Falaski odprawili z kwitkiem belgijską drużynę Precura Antwerpia 3:0. Bełchatowianie z kompletem 6 punktów są liderem w swojej grupie.

Inauguracja Ligi Mistrzów w hali Energia rozpoczęła się od wymiany ataków oraz popsutych zagrywek – głównie po bełchatowskiej stronie boiska. Goście uderzali skutecznie ze skrzydeł i ze środka i delikatnie przeważali. Kiedy natomiast Moreau i Konings zatrzymali w natarciu Włodarczyka, belgijska ekipa odskoczyła na 8:6. Po przerwie technicznej Wlazły uderzył w aut i ekipa przyjezdnych miała trzy punkty nadwyżki (9:6). Wtedy mistrzowie Polski zaczęli grać zagrywką i blokiem, co dało remis po 9. Dwa kolejne bloki, w których brylował Wlazły, zmieniły sytuację na tablicy wyników i to PGE Skra prowadziła 13:11. Na drugą regulaminową przerwę obie ekipy zeszły natomiast po kontrze atakującego reprezentacji Polski i przy prowadzeniu gospodarzy 16:13. Od razu po powrocie do gry Włodarczyk, który powrócił do składu Skry, popisał się pojedynczym blokiem i przewaga bełchatowian rosła (17:13). Po błędzie w ataku swoich podopiecznych Kris Tanghe poprosił o czas. Po nim Włodarczyk uderzył z kontry, a Lisinac punktował świetną zagrywką i miejscowi prowadzili już 21:14. Ani przez moment do końca partii prowadzenie mistrzów Polski nie było zagrożone i bełchatowianie spokojnie zapisali tego seta na swoim koncie, zakończył go ze środka Karol Kłos (25:17).

Drugą odsłonę bełchatowianie rozpoczęli od prowadzenia 2:0, które uzyskał m.in. Włodarczyk agresywną grą na siatce, utrzymał je blok Wlazłego i Kłosa (4:2). Mistrzowie Polski dość szybko zaczęli narzucać swoje tempo gry, ale zaczęli się też mylić w ataku, co po bloku na Winiarskim wyrównało stan seta (7:7). Goście starali się trzymać blisko rywali, a pomagała im w tym skuteczna gra blokiem. Tym elementem grali też bełchatowscy siatkarze, a konkretniej Kłos z Włodarczykiem, dzięki czemu PGE Skra prowadziła 11:9. Kolejny punkt blokiem, tym razem zdobyty przez Van Harskampa, ponownie wyrównał stan seta, a kontra Andrei wyprowadziła zespół Precura Antwerpia na prowadzenie 13:12. O czas poprosił wtedy trener Falasca. Zagrywki Włodarczyka oraz seria błędów Moreau w ataku szybko przywróciły nadwyżkę na konto gospodarzy. Grę przerwał wtedy trener gości, ale po przerwie w bloku skutecznie i tak zagrał Kłos i różnica dzieląca obie ekipy wynosiła pięć punktów (19:14). Choć przeciwnicy próbowali jeszcze zmienić losy seta, to jednak przewaga PGE Skry była za wysoka, a blok bełchatowian nadal był skuteczny (22:17). Ostatni punkt w tej odsłonie zapisał na swoim koncie Winiarski – zagrywając po siatce w boisko rywali.

Pierwsze uderzenia w secie trzecim wyglądały dużo bardziej przekonująco w wykonaniu mistrzów Polski. Mocno we znaki belgijskim przyjmującym dał się Wlazły, Włodarczyk z kolei punktował atakiem. Do tego Winiarski dołożył skuteczny blok na lewym skrzydle i PGE Skra prowadziła 8:4. Nadwyżka gospodarzy utrzymywała się na poziomie czterech punktów przez dłuższy czas, mimo że w tej części seta bełchatowianie nie sprawiali rywalom wielu problemów zagrywką. Kiedy natomiast Belgowie uderzyli w aut, a następnie w blok Kłosa i Włodarczyka, różnica wzrosła do sześciu oczek (14:8). Znaczna przewaga sprawiła, że jeszcze przed drugim czasem technicznym na boisku w miejsce Wlazłego pojawił się Muzaj i od razu po regulaminowej przerwie zapisał na swoim koncie pojedynczy blok. Do tego Lisinac uderzył z kontry i o czas poprosił trener Precury (18:10). Taki stan rzeczy pozwolił trenerowi Falasce wprowadzić na boisko także Brdjovicia. Obaj młodzi zawodnicy dobrze weszli w grę swojej drużyny i bełchatowski zespół pewnie zmierzał do wygranej w całym meczu. W końcówce dobrze w bloku znowu spisała się dwójka Włodarczyk/Kłos i przewaga sięgnęła 7 punktów (23:16). Ten drugi atakiem ze środka dał PGE Skrze piłkę setową, a mecz zakończyła kontra Winiarskiego (25:17).

PGE Skra Bełchatów – Precura Antwerpia 3:0
(25:17, 25:18, 25:17)

PGE Skra: Lisinac: (8), Wlazły (11), Kłos (8), Uriarte (1), Włodarczyk (16), Winiarski (9), Tille (Libero) oraz Muzaj (3) i Brdjović (1)
Precura: Van Harsksmp (2), Van Rekom (3), Moreau (11), Van Bemmelen (3), Jorna (3), Andrei (6), Deroey (Libero) oraz Van Walle (2), Konings i Depovere