Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trwa passa porażek Avii, powoli odradza się Ślepsk

I liga M: Trwa passa porażek Avii, powoli odradza się Ślepsk

Siatkarzom Avii Świdnik nie udało się odbić od ligowego dna. Dziś we własnej hali nie sprostali Ślepskowi Suwałki. Tylko momentami byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z rywalami, a porażka 0:3 spowodowała, że ich sytuacja robi się coraz gorsza.

Początek meczu był dość zacięty, ale szybko przewaga zaczęła uwidaczniać się po stronie przyjezdnych. Dobra zagrywka Łukasza Rudzewicza oraz zbicie Mariusza Schamlewskiego spowodowały, że Ślepsk błyskawicznie odskoczył od rywali na pięć oczek (8:3). W kolejnych minutach żółto-niebiescy próbowali odrabiać straty, ale zbyt często nie potrafili przedrzeć się przez blok przeciwników, przez co tracili do nich znaczny dystans punktowy. Przytrafiały się im także błędy w polu serwisowym, które uniemożliwiały skuteczną pogoń za podopiecznymi trenera Poskrobko. Ponadto w decydujących momentach premierowej odsłony świdniczan zagrywką pogrążył Karol Rawiak, a sześciopunktowa przewaga pozwalała gościom kontrolować boiskowe wydarzenia. W końcówce swoje trzy grosze do wyniku dorzucił Kamil Skrzypkowski, a punktowy serwis Łukasza Makowskiego postawił kropkę nad i w tej części meczu (25:15).

W drugiej partii suwalczanie postanowili pójść za ciosem, a dzięki błędom przeciwników odskoczyli od nich na cztery oczka. Jednak dobra postawa Doriana Poinca spowodowała, że na świetlnej tablicy szybko pojawił się remis. Co więcej, chwilę później w ataku zameldował się Dawid Konieczny, a dzięki temu to podopieczni trenera Lemieszka objęli prowadzenie na czasie technicznym (8:6). Po nim próbowali trzymać Ślepsk na dystans, ale ponownie nie potrafili przedrzeć się przez jego blok, co sprawiło, że przyjezdni szybko odrobili straty. W kolejnych minutach trwała walka cios za cios. Wprawdzie autowe zbicie Bartłomieja Klutha ponownie dało niewielką przewagę gospodarzom, lecz chwilę później błąd popełnił również Marcin Dobrzyński, przez co wynik zaczął oscylować wokół remisu. Jednak w końcówce siatkarzom z lotniczego miasta po raz kolejny zabrakło doświadczenia, a oczko zdobyte przez Jakuba Urbanowicza sprawiło, że goście przybliżali się do zwycięstwa w tej części spotkania. Świdniczanie ambitnie próbowali jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale ostatecznie zbicie Klutha przypieczętowało triumf suwalskiego zespołu (25:23).

Na początku trzeciego seta gospodarze próbowali przejąć inicjatywę na boisku. Chwilowo ta sztuka im się udała, ale stać było ich co najwyżej na zyskanie dwóch oczek przewagi nad rywalami. Szybko jednak po raz kolejny zatrzymał ich suwalski blok, a błędne zbicie Mateusza Woźniaka sprawiło, że wynik zaczął oscylować wokół remisu. Wprawdzie w środkowej fazie seta proste błędy Ślepska oraz skuteczne ataki Pawła Łęgowskiego dały nadzieję świdniczanom na osiągnięcie korzystnego wyniku, gdyż uciekli przeciwnikom na cztery punkty (13:9), ale skuteczna gra Skrzypkowskiego pozbawiła złudzeń Avię, że może w tym meczu osiągnąć korzystny wynik. Już na drugiej przerwie technicznej z jej prowadzenia nic nie pozostało, a po niej jej gra zupełnie się posypała. Gospodarze popełniali sporo błędów, nie potrafili także skończyć skutecznie ataku. Za to przyjezdni punkt po punkcie zbliżali się do końcowego sukcesu. Wystarczy wspomnieć, że od drugiej przerwy technicznej pozwolili świdniczanom zdobyć tylko dwa oczka. Ostatecznie gospodarze przegrali 17:25 i na zwycięstwo będą musieli poczekać przynajmniej do weekendu.

ASPS Avia Świdnik – Ślepsk Suwałki 0:3
(15:25, 23:25, 17:25)

Avia: Poinc, Misztal, Konieczny, Szaniawski, Woźnica, Łęgowski, Sadowski (libero) oraz Dobrzyński, Sajdak, Skwarek, Woźniak i Kwiecień
Ślepsk: Makowski, Kluth, Skrzypkowski, Urbanowicz, Schamlewski, Rudzewicz, Andrzejewski (libero) oraz Rawiak