Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Murek: Cieszę się, że w ogóle wróciłem do siatkówki

Dawid Murek: Cieszę się, że w ogóle wróciłem do siatkówki

fot. archiwum

- Po miesiącu mamy zadecydować, czy spodobamy się sobie, czy władze klubu, a przede wszystkim trener będzie mnie widział w tym zespole. Do końca grudnia można zmieniać barwy klubowe, także wszystko zależy trochę ode mnie - mówi Dawid Murek.

Przegraliście z PGE Skrą 0:3, teraz w Rzeszowie również w trzech setach. Takie same wyniki, ale wasza gra zupełnie różna.

Dawid Murek: Nasza gra wyglądała zdecydowanie gorzej niż w ostatnim meczu ze Skrą. Wówczas bardziej się postawiliśmy w tych dwóch pierwszych setach. W Rzeszowie ta nasza gra inaczej niestety wyglądała. Słabiej zagraliśmy w bloku, a i w obronie szału też nie było. Ciężko się gra z takimi zespołami jak Resovia i Skra, jak nie daje się z siebie maksimum możliwości, bo w przeciwnym razie ani na moment nie będzie jak się zaczepić. Zresztą Resovia nie zagrała na maksa, a i tak to im wystarczyło, żeby nas pokonać 3:0.Jak po tych dwóch meczach Dawid Murek czuje się w tej nowej roli?

Na pewno jest to dla mnie coś nowego, ale wiadomo, że z przyjęcia łatwiej jest się przestawić na libero. Gdzieś tam jeszcze ciągnie do ataku i z tym jest problem. Próbuje się jakoś przestawić na to i myślę, że pomalutku to jakoś wychodzi. Cieszę się, że w ogóle wróciłem do siatkówki. Zobaczymy, może jeszcze z rok, dwa się uda pograć, jak na libero to dlaczego nie.

Gra w bydgoskim klubie wchodzi wyłącznie na pozycji libero?

Szczerze mówiąc, to zależy już tylko od trenera. Ja tutaj nie mogę nic napierać na takie rzeczy. Ode mnie zależy tylko, żeby się jak najlepiej prezentować na treningach, a w meczu to już będzie dopełnienie tego wszystkiego. Trochę czasu też potrzebuję, bo ja sześć miesięcy nic nie robiłem. Już myślałem, że ta kariera się skończyła. Siedziałem w domu i tak naprawdę o siatkówce już nie myślałem. Pojawiła się jednak taka możliwość gry. Przyjechałem do Bydgoszczy udało się i jestem jeszcze na boisku.

Rozmawiał Rafał Myśliwiec – więcej w serwisie przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved