Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Philipp Collin zawieszony na rok

Philipp Collin zawieszony na rok

fot. archiwum

Reprezentant Niemiec Philipp Collin został zawieszony na okres jednego roku przez Komitet Antydopingowy Niemieckiej Federacji Piłki Siatkowej (DVV). Powodem jest naruszenie przez młodego środkowego przepisów antydopingowych.

Nie chodzi tu jednak o stosowanie dopingu, a niedopilnowanie pewnych obowiązków, mianowicie zgłaszania miejsca swojego pobytu i obowiązkowych kontroli antydopingowych. Philipp Collin jako członek reprezentacji narodowej siatkarzy ma zgodnie z kodeksem NADA (Narodowej Agencji Antydopingowej) obowiązek do 25 dnia miesiąca poprzedzającego rozpoczęcie każdego kwartału zgłosić miejsce swojego pobytu. Wszelkie zmiany są aktualizowane w systemie Anti-Doping Administration & Management System (ADAMS). Jeżeli zawodnik podczas kontroli nie będzie dostępny w określonym miejscu i nie będzie osiągalny drogą telefoniczną, może zostać ukarany. Collin nie dopilnował swoich obowiązków trzykrotnie w ciągu osiemnastu miesięcy.

Cała sprawa ujrzała światło dzienne niedługo przed polskimi mistrzostwami świata. Collin miał szansę na grę w tej imprezie i jak się potem okazało, zdobycie brązowego medalu, ale został zawieszony ze skutkiem natychmiastowym. Od 20 sierpnia br. siatkarz decyzją Komisji Antydopingowej Niemieckiej Federacji Siatkówki nie mógł występować na parkiecie i od tej daty jest liczony okres 1 roku, co oznacza, że będzie on mógł wystąpić w przyszłorocznych mistrzostwach Europy. Od podjętej decyzji przysługuje odwołanie.

 źródło: inf. własna, volley-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved