Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylijska gwiazda wreszcie znalazła klub

Brazylijska gwiazda wreszcie znalazła klub

fot. archiwum

Trwająca od długiego czasu saga pt. "Jaqueline" i jej nowy klub dobiegła wreszcie końca. Dwukrotna mistrzyni olimpijska zdecydowała się podpisać umowę z klubem z brazylijskiej ekstraklasy - Camponesą Minas i być może zadebiutuje w meczu z Rexoną Ades.

Jedna z najbardziej utytułowanych i rozpoznawalnych brazylijskich siatkarek, Jaqueline Carvalho, od momentu urodzenia syna Arthura chciała wrócić do zawodowej gry w siatkówkę. O ile trener kadry Ze Roberto był wyrozumiały i dał siatkarce szansę w zespole narodowym, o tyle ligowe władze nie były już tak dobre. Zmiana przepisów dotyczących punktów rankingowych dla każdej siatkarki oraz punktów, które klub może wykorzystać na zakontraktowanie zawodniczek uniemożliwił Jaqueline grę w najmocniejszych zespołach w Brazylii – Molico/Nestle, Sesi-SP i Rexonie Ades. Drugim kryterium było pozostanie blisko swojej rodziny – małego Arthura oraz grającego w Sesi-SP Sao Paulo Murilo Endresa. Po udanym sezonie kadrowym, w którym Brazylijki zdobyły złoto World Grand Prix oraz brąz mistrzostw świata, Jaqueline jako jedyna w kadrze kanarkowych była smutna. Wiedziała bowiem, że czeka ją okres rozbratu z siatkówką.

Pierwsze kolejki Superligi w sezonie 2014/2015 są już za nami, a nazwisko Jaqueline wciąż znajdowało się w gronie tych wolnych na rynku. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni w ostatnich dniach. Siatkarka trochę niespodziewanie dostała ofertę pracy z dwóch ekip Superligi – mającego siedzibę w Sao Paulo E.C. Pinheiros oraz Camponesy Minas z Belo Horizonte. Po krótkich, lecz intensywnych negocjacjach zawodniczka zdecydowała się podpisać kontrakt z ekipą z Belo Horizonte. Na przeszkodzie w pozostaniu w Sao Paulo stanęły względy finansowe – klub E.C. Pinheiros nie zagwarantował Brazylijce odpowiedniej pensji, natomiast Minas pozyskał dodatkowych sponsorów, którzy sfinansują kontrakt Jaqueline. – Jestem bardzo zadowolona z faktu, że podpisałam umowę z Minas. Cieszy mnie, że ten klub się mną interesował. Zrobili naprawdę wszystko, żeby mnie pozyskać i chcę się im za to maksymalnie odwdzięczyć – przyznała przyjmująca canarinhos. Dziwić może jedynie fakt, iż siatkarka wybrała ofertę z zespołu oddalonego od jej domu o prawie 600 kilometrów. Ratunkiem okazały się znakomite połączenia lotnicze, dzięki którym Brazylijka będzie mogła niemal codziennie pojawiać się w domu. – Rozmawiałam o tym z Murilo, bardzo mi pomógł w podjęciu decyzji. Cały czas mnie wspierał i uświadomił mi, że będę blisko i w każdej chwili będę mogła wrócić do Sao Paulo. Minas to klub z wielkimi tradycjami i wszyscy są tam bardzo podekscytowani tym, że będę grała dla ich klubu – dodała.

30-latka związała się z klubem do końca bieżącego sezonu. Aktualnie Camponesa Minas radzi sobie w ligowych rozgrywkach niezwykle słabo – siatkarki trenera Marco Queirogi zajmują ósme miejsce z dorobkiem zaledwie jednego oczka. Do tej pory największymi gwiazdami Minas były środkowe Walewska Oliveira i Carolina Gattaz oraz rozgrywająca Ju Nogueira. Po słabym początku sezonu włodarze zdecydowali się sięgnąć po posiłki i podpisali umowy z rozgrywającą Camilą Torquette i przyjmującą Mari Paraibą. Kolejnym nabytkiem jest Jaqueline, która do spółki z Mari ma być motorem napędowym zespołu. 30-letnia przyjmująca szansę na debiut być może będzie miała już w nadchodzącej kolejce z Rexoną Ades Rio de Janeiro. – Nie wiem jeszcze, kiedy wejdę po raz pierwszy na boisko, wszystko będzie zależało od mojej kondycji i formy. Mogę powiedzieć, że przez ten czas bez klubu nie próżnowałam i trenowałam na siłowni. To nie to samo co praca na boisku, ale będę robiła wszystko, co tylko mogę, by zagrać już w nadchodzącej kolejce – przyznała szczęśliwa Jaqueline.źródło: globoesporte.globo.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved