Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > PZPS: Zarząd zawiesi w środę zatrzymanych działaczy?

PZPS: Zarząd zawiesi w środę zatrzymanych działaczy?

fot. archiwum

W poniedziałek odbyło się posiedzenie Prezydium Zarządu PZPS w związku z zatrzymaniem prezesa i wiceprezesa. Na środę zwołane zostało posiedzenie Zarządu, który może zawiesić aresztowanych działaczy oraz zlecić audyt organizacji MŚ.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Prezydium Zarządu PZPS poinformowało o odrzuceniu sugestii prezesów niektórych wojewódzkich związków o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Delegatów. Zdaniem działaczy list otwarty wystosowany przez prezesów siedmiu wojewódzkich związków ma na celu destabilizację sytuacji i przejęcie władzy w związku.

Wydano również oświadczenie, które w całości prezentujemy poniżej:

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Prezydium Zarządu PZPS w obecności przedstawiciela Komisji Rewizyjnej postanowiono o zwołaniu w trybie pilnym posiedzenia Zarządu PZPS na środę, 19 listopada b.r. Zarząd zgodnie ze statutem, zajmie się podejmowaniem decyzji, kierując się prawem i dobrem polskiej siatkówki.Prezydium przedstawi Zarządowi rekomendacje dotyczące zawieszenia Prezesa oraz Wiceprezesa jako członków Zarządu, z uwagi na charakter ich obecnej sytuacji formalno-prawnej.

PZPS informuje, że posiada zdolność do wykonywania czynności statutowych gwarantujących działalność w pełnym zakresie.

Prezydium zarekomenduje również przeprowadzenie przez niezależną uznaną instytucję audytu Mistrzostw Świata, aby naszym partnerom, sponsorom oraz kibicom udokumentować pełną transparentność, wiarygodność finansową oraz zgodność organizacji i rozliczenia Mistrzostw z procedurami formalno-prawnymi.

Nie chcielibyśmy, aby to przykre wydarzenie położyło się cieniem na wizerunku polskiej siatkówki oraz żeby w najdrobniejszym choćby stopniu zniweczyło to, co udało się osiągnąć podczas FIVB Mistrzostw Świata W Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, jak i w budowaniu pozycji polskiej siatkówki. Sukces sportowy, wizerunkowy i organizacyjny był bezsprzeczny. Było to możliwe dzięki wieloletniej, codziennej wytężonej pracy wielu ludzi działających w PZPS w całej Polsce. Zrobimy wszystko, aby udowodnić naszym partnerom oraz kibicom, że Związek nie zawiódł ich zaufania.

Podkreślamy, że postawione przez Prokuraturę zarzuty dotyczą działań osób, a nie działań Związku.

PZPS nie komentuje osobistej sytuacji procesowej Prezesa oraz Wiceprezesa. Przypomina jednak, iż w Polsce obowiązuje domniemanie niewinności. Apelujemy więc o uszanowanie tego prawa i unikanie wydawania przedwczesnych wyroków.

Prezydium Polskiego Związku Piłki Siatkowej

 

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved