Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga turecka: Dobra postawa Skowrońskiej, kontuzja Kasprzak

Liga turecka: Dobra postawa Skowrońskiej, kontuzja Kasprzak

fot. Mirosław Stroński

Kolejną porażkę w tym sezonie zaliczyło Çanakkale. Pomimo bardzo dobrej gry Elżbiety Skowrońskiej jej ekipa nie sprostała drużynie İdman Ocaği, która przed tym meczem miała na swoim koncie tylko dwa oczka więcej. Kontuzji nabawiła się Kinga Kasprzak.

Drużyna Polek rozpoczęła spotkanie dość nerwowo, oddając dwie pierwsze partie. O ile premierowa odsłona od początku należała do przyjezdnych (tylko w końcówce, dzięki dobrej grze Kasprzak i Skowrońskiej ich drużyna zmniejszyła straty), o tyle w drugiej to drużyna Polek dyktowała warunki gry. Po znakomitym początku partii Çanakkale prowadziło już 15:8. Wtedy jednak blokiem punkt zdobyła Cakiroglu, a kontuzji kolana nabawiła się Kasprzak (zastąpiła ją na boisku do końca partii Özdurak) i rywalki powoli zaczęły odrabiać straty. Gdy po dwóch asach serwisowych Aktas przeciwniczki ponownie traciły aż sześć punktów (22:16), wydawało się, że losy seta są przesądzone. Wtedy jednak w polu serwisowym pojawiła się Judith Pietersen i jej drużyna wyszła na prowadzenie 23:22. Skowrońska i koleżanki nie podniosły się po tym ciosie, przegrywając do 23. Kluczowym elementem w tych dwóch partiach okazała się być zagrywka, która wychodziła raz jednej, raz drugiej drużynie. Obydwie ekipy słabo radziły sobie w przyjęciu (w drugiej odsłonie obydwie po 9% przyjęcia idealnego), co przekładało się na słabszą grę w ataku. Dodatkowo w drużynie İdman bardzo dobrze funkcjonował blok (9 punktów w dwóch setach). W kolejnych dwóch odsłonach to właśnie atut dobrej zagrywki, a przede wszystkim bloku był po stronie drużyny Polek. Zawodniczki Çanakkale ponadto grały uważniej, popełniając mniej błędów, przez co były w stanie, pomimo przeciętnej gry w ataku, pewnie zwyciężyć. W obydwu tych odsłonach bardzo dobrze spisywała się Skowrońska, która poza dobrą grą w przyjęciu dołożyła skuteczne ataki, a także zagrywkę (trzecia odsłona zakończyła się po jej asie serwisowym). Polka miała jednak spore wsparcie w Aktas, która mimo słabszej gry w przyjęciu (została przestawiona na tę pozycję po kontuzji Kasprzak) wspierała Polkę w ataku. Tie-break, chociaż początkowo przebiegał pod dyktando Çanakkale, ostatecznie padł łupem rywalek. Przyczyniły się do tego same gospodynie, które od połowy seta straciły skuteczność w ataku, w efekcie przegrywając 15:17.

Zarówno Elżbieta Skowrońska, jak i Kinga Kasprzak rozpoczęły spotkanie w wyjściowym składzie swoich drużyn. Kasprzak rozegrała jedną pełną partię, a w połowie drugiej nabawiła się kontuzji kolana (pierwsze badania wskazują na uszkodzenie więzadła, co może oznaczać co najmniej 3 tygodnie przerwy). Podczas swojego pobytu na boisku Polka zdobyła dla swojej drużyny 8 punktów, wszystkie w ataku (47% skuteczności). Zagrywkę rywalek przyjmowała natomiast 6 razy, notując 50% skuteczności (17% idealnego).

Elżbieta Skowrońska ponownie była filarem swojej drużyny. Polka miała bardzo dużo pracy zarówno w przyjęciu, jak i ataku. Rywalki posłały w jej stronę 32 zagrywki (dla porównania libero przyjmowała 15 razy), notując 44% skuteczności (w tym 16% idealnego). Polka była także najczęściej atakującą zawodniczką swojej drużyny. Od swojej rozgrywającej otrzymała 50 piłek, 22 z nich zamieniając na punkt (44% skuteczności). Jedno oczko Skowrońska dorzuciła po asie serwisowym.Çanakkale – İdman Ocaği 2:3
(19:25, 23:25, 25:18, 25:15, 15:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved