Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Liga duńska: Kolejny tie-break ekipy z Ishøj

Liga duńska: Kolejny tie-break ekipy z Ishøj

Siatkarze Ishøj Volley w trzecim meczu w Volley Lidze rozegrali trzeci tie-break. Tym razem podopieczni Marcina Janczaka ulegli u siebie 2:3 Hvidovre, choć zwycięstwo mieli na wyciągnięcie ręki, bo prowadzili 2:1 i 15:8 w czwartej partii.

W trzecim meczu w Volley Lidze Ishøj Volley mierzyło się we własnej hali z Hvidovre VK. Mecz nie był porywającym widowiskiem, a gra obu zespołów bardzo falowała. W pierwszym secie inicjatywa należała do podopiecznych trenera Janczaka, ale w drugiej odsłonie role zupełnie się odmieniły. Podobna sytuacja miała miejsce w kolejnej partii, po której na prowadzenie w meczu wyszedł beniaminek. W czwartym secie próbował on pójść za ciosem. Kiedy wygrywał 15:8, wydawało się, że nic nie odbierze mu już zwycięstwa. W końcówce prowadził jeszcze 22:19, ale w tym momencie zupełnie stanął, do końca seta nie zdobywając już ani jednego punktu. Taki obrót sytuacji mocno wybił go z pantałyku. W tie-breaku nie potrafił już odnaleźć odpowiedniego rytmu gry. Za to podbudowani goście przejęli inicjatywę na boisku i nie oddali jej już do końca meczu, zwyciężając 15:12.

– Przegraliśmy praktycznie wygrany mecz. Za szybko zaczęliśmy cieszyć się z wygranej. Radość spowodowała rozluźnienie i porażka stała się faktem. Jeszcze nie może to do mnie dotrzeć. Jest to dla nas zimny prysznic i ogromna nauczka na przyszłość. Mam nadzieję, że taki mecz już więcej nam się nie przytrafi – powiedział Marcin Janczak. Najważniejsze, abyśmy teraz jak najszybciej zapomnieli o tej porażce i ze świeżą głową podeszli do kolejnego meczu – dodał szkoleniowiec beniaminka Volley Ligi.

Poszczególne zespoły z duńskiej elity rozegrały dotychczas od trzech do pięciu pojedynków. Na czele tabeli znajduje się Hvidovre VK, które nie zaznało jeszcze goryczy porażki. Za jego plecami są Middelfart VK oraz Gentofte Volley. Beniaminek Volley Ligi znajduje się na czwartym miejscu, ale do tej pory rozegrał tylko trzy mecze, więc w przypadku zwycięstw w kolejnych pojedynkach ma szansę zamieszać w czołówce. Już we wtorek podopieczni trenera Janczaka zmierzą się na wyjeździe z Randers Novo Volley. Wprawdzie rywale plasują się w dolnej części tabeli, ale mają tylko punkt straty do Ishøj Volley, co zapowiada spore emocje we wtorkowym spotkaniu.

Ishøj Volley – Hvidovre VK 2:3
(25:20, 14:25, 25:13, 22:25, 12:15)