Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Rybniczanie lepsi od talentów z Jastrzębia-Zdroju

II liga M: Rybniczanie lepsi od talentów z Jastrzębia-Zdroju

Siatkarze Volleya Rybnik mogą być zadowoleni po minionym weekendzie. Zespół trenera Kasperskiego zgarnął bowiem cenne trzy oczka, pokonując 3:1 w derbach regionu Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla II. Volley jest piąty w tabeli grupy 5.

Jastrzębianie, okupujący przed siódmą serią spotkań drugie miejsce, w tym sezonie nie poznali jeszcze goryczy porażki. W sześciu kolejkach rozegrali aż pięć tie-breaków z czego wszystkie wygrali oraz jedno spotkanie, które rozstrzygnęli po czterech odsłonach. Nieco gorzej sezon zaczął się dla graczy z Rybnika, którzy ponieśli porażki m.in. z zespołami z Katowic i Opola, a także zmagali się z kilkoma urazami swoich siatkarzy. W derbach regionu, rozgrywanych w hali jastrzębian, przyjezdni wystartowali z wysokiego C. Od pierwszej piłki rybniczanie starali się narzucić rywalom swój styl gry i dosyć szybko im się to udało. Pewne i dokładne przyjęcie umożliwiło Aleksandrowi Galińskiemu szybką grę do skrzydeł, gdzie zazwyczaj atakujący się nie mylili i zdobywali cenne oczka. Po stronie Akademii Talentów wyróżniającą się postacią był Michał Szmajduch, jednak jego dobra dyspozycja nie wystarczyła, by wygrać odsłonę (20:25). W drugiej odsłonie gospodarze się przebudzili i zaliczyli świetny start. Po dobrych atakach rezerwowego gracza plusligowej ekipy z Jastrzębia-Zdroju, Mateusza Kańczoka, trener Wojciech Kasperski został zmuszony do wzięcia przerwy. Po czasie rybniczanie poprawili swoją grę, doprowadzili do remisu, a po serii mocnych zagrywek Dariusza Nogi wyszli na prowadzenie. Udana pogoń Volleya podkopała morale młodych jastrzębian, którzy spuścili głowy w dół i dali się ograć do 17.

Przegrywając 0:2, gospodarze nie mieli nic do stracenia, więc zaczęli mocno ryzykować w polu serwisowym. Bardzo ryzykowna gra opłaciła się, ponieważ rybniczanie zaczęli mieć coraz większe kłopoty w przyjęciu. Opiekun Volleya zdecydował się szybko zareagować i na boisku pojawił się Radosław Niestrój. Ta zmiana okazała się być strzałem w dziesiątkę, ponieważ wychowanek Volleya uspokoił grę w przyjęciu, a dodatkowo mocno popracował w obronie. Przewaga gospodarzy była już jednak na tyle wysoka, iż udało im się rozstrzygnąć seta na swoją korzyść (25:20). W czwartej odsłonie ryzyko w polu zagrywki było wyraźnym zadaniem taktycznym po stronie zespołu z Rybnika. Już w pierwszych akcjach tej partii asami serwisowymi popisali się Dariusz Noga oraz Bartosz Konsek. Cały set rozgrywany był w dosyć szybkim tempie, obie ekipy popełniały mało błędów własnych i dzięki temu było to ciekawe widowisko. Bardziej skuteczni i skupieni okazali się jednak gracze Volleya, którzy wygrali 25:21 i zainkasowali bardzo ważne trzy oczka.

Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel II – TS Volley Rybnik 1:3
(20:25, 17:25, 25:20, 21:25)