Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Sokół Katowice wciąż w gazie

II liga K: Sokół Katowice wciąż w gazie

Siatkarki Sokoła 43 AZS AWF Katowice nie zwalniają tempa w rozgrywkach grupy 2 II ligi kobiet. Zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Zabielnego wygrał kolejne spotkanie, tym razem z MCKiS-em Jaworzno i wciąż przewodzi w ligowej stawce.

W siódmej kolejce spotkań zawodniczki katowickiego Sokoła udały się do Jaworzna, by tam powalczyć o kolejne ligowe punkty. Hala w Jaworznie od dobrych kilku sezonów wyraźnie „nie leży” ekipie ze stolicy Śląska i bardzo często dochodziło tam do pięciosetowych bojów, które nie zawsze kończyły się po myśli katowiczanek. Początek pojedynku był bardzo spokojny ze strony obu ekip, które wyraźnie chciały powoli i z rozmysłem wejść w mecz. Z każdą upływającą minutą na parkiecie coraz bardziej zarysowywała się jednak przewaga przyjezdnych, które świetnie radziły sobie w obronie. Problemy ze skończeniem ataku i kolejne przegrane kontry wprowadziły w szeregach jaworznianek dużo zamieszania i wyraźnie wybiły je z rytmu. Było to wodą na młyn dla gości. W końcówce niezwykle pewnie grą zespołu dyrygowała Wioletta Komisarczyk i poskutkowało to wysoką wygraną 25:18.

Podobny przebieg co premierowa partia miał też drugi set całego spotkania. Więcej radości z gry oraz woli walki widać było po stronie katowiczanek, które bez pośpiechu zaczęły powiększać różnicę dzielącą obie drużyny. W tym secie bezsprzeczną liderką sokolanek była Renata Bekier. Przyjmująca bardzo dobrze wywiązywała się ze swoich zadań defensywnych, a dodatkowo pokazała wysoką skuteczność na siatce. Mając chłodne głowy i Renatę Bekier w składzie, siatkarki trenera Zabielnego nie miały kłopotów, by równie wysoko wygrać także tę odsłonę (25:19). W trzeciej partii jaworznianki również nie znalazły recepty na dobrze funkcjonującą katowicką maszynę. Po raz kolejny przyjezdne od pierwszego gwizdka sędziego grały bardzo konsekwentnie i nie popełniały prostych błędów, co błyskawicznie przełożyło się na korzystny wynik. W tej partii wciąż dobrze radziła sobie Bekier, ale tym razem równie dużo punktów zdobywały także pozostałe siatkarki Sokoła. Wysokie prowadzenie trochę rozprężyło przyjezdne i jaworznianki to wykorzystały. Zdobywając kilka oczek z rzędu, nieco podkręciły temperaturę tego spotkania, jednak w odpowiednim momencie dziewczyny ze stolicy Śląska się przebudziły i zakończyły mecz przy wyniku 25:21. Wygrana zapewniła katowiczankom pozycję liderek co najmniej do kolejnego weekendu. – W Jaworznie bardzo dobrze zagrała cała drużyna. Wszystkie czujemy się w hali w Jaworznie dobrze, chociaż pojawiły się przejściowe problemy z zagrywką. Cieszy pozycja lidera, będziemy starały się ją utrzymać, pokazując dobrą grę w meczu z MKS-em Świdnica – przyznała po meczu Renata Bekier.

MCKiS Jaworzno – Sokół 43 AZS AWF Katowice 0:3
(18:25, 19:25, 21:25)