Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Kaźmierczak: Udało nam się podnieść

Wojciech Kaźmierczak: Udało nam się podnieść

fot. archiwum

ZAKSA nie zwalnia tempa. Kędzierzynianie zanotowali na swoim koncie kolejne trzy punkty, pewnie pokonując zespół Cerrad Czarni Radom. - W każdym elemencie graliśmy poprawnie - powiedział po meczu środkowy gospodarzy, Wojciech Kaźmierczak.

Co według ciebie zadecydowało o tym, że to właśnie wam udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

Wojciech Kaźmierczak: – Dzisiaj w każdym elemencie graliśmy poprawnie. Można śmiało powiedzieć, że dobrze rozegraliśmy to spotkanie taktycznie, w przyjęciu i w ataku eliminowaliśmy dokładnie tych zawodników, których chcieliśmy. Trzeba przyznać, że zagraliśmy dzisiaj naprawdę dobry mecz i z tego trzeba się cieszyć, bo na takie spotkanie długo czekaliśmy.

Wynik 3:0 na pewno bardzo cieszy. Spodziewaliście się, że uda wam się tak szybko dzisiaj zwyciężyć?– Nie można powiedzieć, że było to łatwe spotkanie, bo kosztowało nas naprawdę 110 procent koncentracji. Wiedzieliśmy, że drużyna z Radomia jest mocnym zespołem i radomianie niejednokrotnie pokazali już, że potrafią „narobić stracha” przeciwnikowi. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będzie ciężko, ale chcieliśmy w końcu znaleźć tę grę, którą mamy na treningu i dzisiaj chyba nam się to udało, bo myślę, iż śmiało mogę powiedzieć, że dzisiaj pokazaliśmy kawałek naprawdę dobrej siatkówki.

Po nieudanym początku sezonu to już jest piąte z rzędu wygrane przez was spotkanie. Czy można już mówić o tym, że ZAKSA wróciła na właściwe tory?

– My nie liczymy, czy jest to drugie, czy piąte wygrane spotkanie. Po prostu chcemy wygrywać kolejne sety, a co za tym idzie całe mecze. Dzisiejszym zwycięstwem na pewno będziemy się cieszyć, ale nie ma mamy na to zbyt wiele czasu. Czeka nas teraz bardzo ciężki tydzień. Nie mamy nawet kiedy normalnie potrenować, ponieważ już jutro wylatujemy do Finlandii. Po powrocie również nie będziemy mieli chwili dla siebie, ponieważ od razu z biegu rozgrywamy spotkanie na wyjeździe z drużyną z Kielc. Jednak najważniejsze jest to, aby udało nam się utrzymać obecną dyspozycję.

To prawda, że teraz czeka was sporo podróżowania, ale dotychczas mieliście cały maraton spotkań na swoim parkiecie. Czy atut własnej hali jest dla was elementem szeregu sukcesów?

– Z całą pewnością tak. Wygraliśmy kolejno pięć spotkań na własnej hali, wykorzystaliśmy ten atut swojego boiska i swoich kibiców, a to jest najważniejsze. Tym, co będzie później, na razie się nie przejmujemy. Na pewno cieszy nas to, że udało nam się podnieść po tej serii porażek i mamy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.

Następne spotkanie rozegracie w ramach rozgrywek Pucharu CEV, a waszym przeciwnikiem ponownie będzie zespół Tiikerit Kokkola. Jak przygotowujecie się do tego spotkania i jak oceniasz szanse swojej drużyny na zwycięstwo?

– Tak jak wspominałem, nie mamy zbyt wiele czasu na przygotowanie, ponieważ już jutro wyjeżdżamy do Warszawy, w poniedziałek rano mamy szybki trening, a koło południa wylatujemy już do Finlandii. We wtorek jeszcze czeka nas trening na tamtejszej hali, a już w środę mecz. Jeśli chodzi o szanse, to na pewno są duże, ponieważ mamy dobrą zaliczkę, którą jest wygrana u siebie za trzy punkty i aby awansować dalej, wystarczą nam dwa sety, aczkolwiek chcemy ten mecz zakończyć naszym zwycięstwem i to najlepiej w trzech, ewentualnie w czterech setach, aby za dużo się nie męczyć i zachować siły na coraz dłuższe podróże, które będą nas czekały.

Nie da się ukryć, że grafik spotkań w tym roku macie wyjątkowo napięty, co jest między innymi skutkiem dołączenia do rozgrywek dwóch kolejnych zespołów. Czy w związku z tym poszerzenie ligi było dobrym posunięciem?

– My nie mamy na to wpływu. Jeśli jakaś garstka ludzi by się określiła, że to jest dobre lub złe posunięcie, to i tak nic to nie zmieni. My po prostu robimy to, co mamy robić. Jesteśmy profesjonalistami, zdecydowaliśmy się na taki zawód i teraz musimy „zacisnąć portki”, grać i wygrywać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved