Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sanja Popović: Jesteśmy drużyną, która łatwo się nie poddaje

Sanja Popović: Jesteśmy drużyną, która łatwo się nie poddaje

Łodzianki wysoko postawiły poprzeczkę mistrzyniom Polski. Wywalczyły jeden punkt, ale łódzkich kibiców z pewnością bardziej cieszy wysoki poziom tego meczu. - Pokazałyśmy, że nie jesteśmy drużyną, która łatwo się poddaje - mówiła po tym spotkaniu Sanja Popović.

Wydaje się, że biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności tego meczu, ten wynik można uznać za wasz sukces. Też tak uważasz, czy jesteś zawiedziona, że ten piąty set nie ułożył się po waszej myśli?

Sanja Popović: Nie jestem zawiedziona, ponieważ kiedy przegrywa się z tak dobrą drużyną 0:2, trudno jest powrócić do meczu. Pokazałyśmy, że nie jesteśmy drużyną, która łatwo się poddaje. Nie pogodziliśmy się z tą porażką tak łatwo. Dlatego zgodzę się z tym, że biorąc pod uwagę przebieg meczu, ten wywalczony punkt jest naszym sukcesem. Szkoda, że tego piątego seta nie zaczęłyśmy trochę lepiej, ale tutaj uwidoczniła się już klasa naszych rywalek.

W dwóch pierwszych setach także miałyście swoje szanse, ale zawsze czegoś zabrakło w samej końcówce partii…

– Zawsze gdy dochodzi do końcówki seta, coś się przytrafia, czy to nasza słabsza gra, czy to jakieś kontrowersyjne decyzje sędziego. Pomimo tego ja byłam pewna, że nie przegramy tego meczu 0:3. Powiedziałam do dziewczyn: „Ile razy już grałyśmy pięciosetowe spotkania i udawało nam się je wygrać?”. Z kolei dla naszych rywalek był to dopiero drugi tie-break w tym sezonie, można więc powiedzieć, że jesteśmy bardziej doświadczone w rozgrywaniu decydujących partii, potrafimy zebrać siły na tego ostatniego seta.

Wiele osób śmieje się, że może po prostu lubicie grać pięciosetowe mecze…

Tak, słyszałam już nawet, że mówią o nas Budowlani „tie-break” Łódź (śmiech).

Dzisiaj mecz przyciągnął do Atlas Areny naprawdę dużą grupę waszych fanów. Oni też mają swój udział w wywalczeniu tego jednego punktu?

Dzisiaj naprawdę na mecz przyszło dużo ludzi. Zauważyłam to, jak tylko dotarłam tutaj z siłowni. Byli wspaniali i bardzo chciałam im podziękować. Cały czas byli z nami, słyszałam ich nawet wtedy, gdy przegrywałyśmy i ta gra nam nie wychodziła, oni nas wspierali. Nie jest to typowe, w klubach, gdzie wcześniej grałam, zdarzało się nawet, że gdy grałyśmy naprawdę źle, gwizdano na nas.

Dzisiaj grało wam się chyba troszeczkę łatwiej, bo presja wyniku z uwagi na klasę rywala nie była aż tak duża…

Mylisz się, wcale nie jest łatwiej grać z takim przeciwnikiem. Musimy wygrywać każdy mecz, z takim nastawieniem podchodzimy do każdego spotkania. To nie jest tak, że gdy przygotowujemy się do meczu przeciwko takiej drużynie jak Chemik Police, mówimy sobie: „Ok, zagrajmy na luzie, może uda nam się wygrać, a może nie”. To nie jest nasze podejście, mentalność.

Jak twoim zdaniem spisał się dzisiaj Błażej Krzyształowicz w swoim debiucie na stanowisku pierwszego trenera?

Trener Błażej dzisiaj wykonał ogromną pracę i jestem z niego dumna.

Jak zmienił się poziom polskiej ligi w stosunku do tego, co miałaś okazję zobaczyć dwa sezony temu, grając w zespole z Muszyny?

Zawsze mówiłam, że polska liga jest bardzo silna i to zdanie podtrzymuję. Myślę, że poziom jest podobny do tego, co zobaczyłam, grając w klubie z Muszyny. Nadal nie grałyśmy z drużynami z Bielska-Białej i Sopotu, dlatego nie wiem, w jakiej formie są te zespoły w tym sezonie. Chciałam tu powrócić ze względu na kilka czynników, podoba mi się organizacja, również doping, który jest bardzo dobry, nie tylko w Łodzi.

Jakie to uczucie grać przeciwko zawodniczkom, z którymi przecież nie tak dawno zdobywałaś Puchar CEV?

Jestem profesjonalistką, dlatego podczas meczu nie patrzę na zawodniczki jako na moje przyjaciółki, tylko jako rywalki. Poza parkietem wszystkie siatkarki, które poznałam w Muszynie, są moimi dobrymi koleżankami. Kiedy mamy czas, to dużo ze sobą rozmawiamy, spotykamy się.