Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Zawisza Sulechów w kolejnej rundzie

PP: Zawisza Sulechów w kolejnej rundzie

fot. archiwum

W sobotę mecz ligowy, w niedzielę pucharowy - to był pracowity weekend dla siatkarek Jokera Świecie i Zawiszy Sulechów. Zwycięsko z pojedynku wyszły podopieczne Marka Mierzwińskiego, które potrzebowały trzech setów, aby wywalczyć awans do kolejnej rundy.

Początek spotkania to wyrównana walka do stanu po 6, później swój styl gry narzuciły sulechowianki. Świetnie grały blokiem i w kontrataku, dzięki czemu ich prowadzenie ciągle się powiększało (13:6, 18:9). Joker nie był w stanie się przełamać, uległ do 13. Gospodynie pozbierały się w drugiej odsłonie. Gra toczyła się punkt za punkt, a żadna z drużyn nie mogła wyjść na większe niż dwupunktowe prowadzenie. W końcówce świecianki zdobyły dwa oczka z rzędu i wyszły na prowadzenie 23:22. Joker miał piłkę setową w górze, ale sulechowianki obroniły atak, a skuteczną kiwkę zanotowała Anna Sołodkowicz. Gra przechyliła się na korzyść Zawiszy, a punkt kończący drugą partię zdobyła Ewa Kwiatkowska (26:24).

Świecianki nie poddały się, mocno rozpoczęły trzeciego seta od prowadzenia 6:2. Podopieczne trenera Mierzwińskiego zdołały doprowadzić do remisu, ale po chwili Joker miał przewagę trzech punktów. Przyjezdne ponownie odrobiły straty (15:15) i zaczęły przeważać na boisku, objęły czteropunktowe prowadzenie. Sulechowianki już tego nie oddały i spokojnie utrzymały swoją przewagę do końca, wygrywając 25:20. W kolejnej rundzie Pucharu Polski podopieczne Marka Mierzwińskiego spotkają się z Nike Węgrów.

Joker Mekro Świecie – Roltex Zawisza Sulechów 0:3
(13:25, 24:26, 20:25)Składy zespołów:
Joker: Przepiórka, Strządała, Wyrwa, Wójcik, Ziółkowski, Kutyła, Walczak (libero) oraz Łukasiewicz
Zawisza: Szymańska, Perlińska, Kwiatkowska, Sołodkowicz, Skiba, Bury, Rzepnikowska (libero) oraz Wellna i Osadchuk

Zobacz również:
Wyniki II rundy Pucharu Polski kobiet

źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved