Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kolejny triumf lidera z Sanoka

II liga M: Kolejny triumf lidera z Sanoka

Siatkarze TSV Sanok pewnie wygrali z Kłosem Olkusz 3:0 w meczu siódmej kolejki II ligi i umocnili się na pozycji lidera. Przyjezdni w żadnym secie nie zdobyli więcej niż 17 punktów i ponieśli szóstą porażkę w tym sezonie.

Od samego początku meczu ton wydarzeniom na boisku nadawali gospodarze, którzy po ataku Rafała Matuły prowadzili 6:3. Z biegiem czasu gracze z Olkusza poprawili swoją grę i po skutecznej akcji w bloku doprowadzili do remisu 10:10. Od tego momentu podopieczni trenera Piotra Podpory wzmocnili swoją zagrywkę, odrzucili swoich rywali od siatki i stopniowo powiększali swoją przewagę. Po tym jak został zablokowany Piotr Bogusiewicz, sanoczanie mieli cztery punkty więcej od swoich rywali (14:10). Trener Kłosa Roman Socha brał przerwy na żądanie i rotował składem jednak nie przyniosło to pożądanych rezultatów. Przyjezdni za sprawą Piotra Kozuba pojedynczymi akcjami próbowali odwrócić losy tego seta, ale na niewiele się to zdało. Miejscowa drużyna bardzo dobrze zagrała w polu serwisowym i dzięki temu wygrała premierową odsłonę po asie serwisowym Pawła Rusina.

W drugim secie obie drużyny grały punkt za punkt do stanu 7:7. Następnie na skutek błędów własnych olkuska ekipa straciła pięć punktów z rzędu i przegrywała 7:12. Jak się później okazało,  pomyłki te drogo kosztowały ekipę z Małopolski, sanoczanie podbijali ataki swoich rywali i wyprowadzali skuteczne kontrataki. Siatkarze z Olkusza mieli duże problemy z przyjęciem zagrywki i mylili się w ataku. Pięciopunktowa przewaga ekipy z Podkarpacia utrzymała się do stanu 18:13. Podobnie jak miało to miejsce w pierwszym secie, Paweł Rusin skutecznymi serwami zakończył zmagania w tej partii.

Trzecia, a zarazem ostatnia odsłona meczu od samego początku toczyła się pod dyktando gospodarzy. Po serwach Tomasza Kusiora TSV prowadził 5:1, zadowoleni takim obrotem sprawy gospodarze popełnili błędy i przy stanie 6:5 o rozmowę ze swoimi zawodnikami poprosił Piotr Podpora. Sanoczanie dosyć szybko powiększyli swoją przewagę i po dwóch punktowych akcjach w bloku Tomasza Kusiora mieli pięć punktów przewagi (12:7). Olkuska drużyna całkowicie oddała pole gry i traciła cenne punkty. Punktową serię gospodarzy przerwał Marcin Typel, który zdobył punkt w ataku (17:8). Z dobrej strony w końcówce tego seta zaprezentował się Dariusz Jakubek i to dzięki temu zawodnikowi gospodarze wygrali seta i zapisali na swoje konto kolejne trzy punkty.

Bardzo zadowolony po meczu był jej kapitan Tomasz Kusior, który został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. – W żadnym meczu nie gra się łatwo, lekko i przyjemnie. Nawet z teoretycznie łatwiejszymi rywalami gra się ciężko. Kłos Olkusz ma nadal szanse na pozostanie w lidze, nasi rywale dobrze zagrywali w dwóch pierwszych setach. My z kolei dobrze spisywaliśmy się we wszystkich elementach siatkówki i chcemy podtrzymać zwycięską passę w dwóch kolejnych meczach – przyznał. Swoich podopiecznych chwalił również trener Piotr Podpora. Wychodziło nam wiele rzeczy w tym spotkaniu, szczególnie nasza zagrywka funkcjonowała lepiej niż w poprzednim spotkaniu. Musimy popracować jeszcze nad naszą koncentracją i powtarzalnością, ponieważ łatwo tracimy wypracowaną przewagę.

TSV Cell fast Sanok – Kłos Olkusz 3:0
(25:16, 25:15, 25:13)

TSV: Mańko, Rusin, Gąsior, Kusior, Przystaś, Matuła, Wesołowski (libero) oraz Jakubek, Wesołowski i Golonka
Kłos: Socha, Wolny, Karkos, Kozub, Bogusiewicz, Laskowski, Stach (libero) oraz Typel, Parkitny i Michalec