Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewny marsz sopocianek po kolejne punkty

II liga K: Pewny marsz sopocianek po kolejne punkty

Na drugoligowych parkietach młode siatkarki Atomu Trefla II Sopot nie mają sobie równych i wciąż są niepokonane, dzięki czemu przewodzą w grupie pierwszej. W ostatniej kolejce w derbach Pomorza pokonały zespół APS-u Rumia w trzech setach.

Mecz od skutecznego ataku rozpoczęła Magdalena Damaske, a po stronie Rumi było bardzo dużo chaosu i nieporozumień, szczególnie w przyjęciu. To pozwoliło wyjść na 7-punktowe prowadzenie atomówkom. W początkowej fazie seta żadna z zagrywek siatkarek z Rumi nie trafiła w boisko. Większość punktów zawędrowała na konto podopiecznych Patryka Michny poprzez błędy własne zawodniczek APS-u. Każda kolejna zawodniczka Atomu wchodząca na zagrywkę robiła serię co najmniej czteropunktową. Zniszczenia dokonała Dominika Mras, która zameldowała się w polu zagrywki przy stanie 19:6 i została tam do końca. Set bez historii trwał 14 minut. PGE Atom Trefl II Sopot wygrał pierwszą partię bardzo wysoko, 25:6.

Na drugiego seta trener Michna desygnował do gry Kaciubę, która zmieniła Grzmocińską oraz Chyłę w miejsce Łukasik. Seta rozpoczęła od zagrywki Mras, która znów serią punktowych serwisów dała prowadzenie swojej drużynie. Gra siatkarek z Rumi opierała się tylko na Wilczyńskiej, do której rozgrywająca grała piłki z każdej pozycji. Podobnie jak w pierwszym secie, każda wchodząca na zagrywkę zawodniczka z Sopotu robiła dwu-, trzypunktową serię. Ogromna ilość błędów własnych gości, problemy z przyjęciem i brak kończącego ataku – tak pokrótce można opisać postawę podopiecznych trenera Kordowskiego. Próbował on rotować składem, aby znaleźć optymalne ustawienie, jednak żadna ze zmian nie przyniosła zamierzonego skutku. Seta pojedynczym blokiem zakończyła Urbanowicz. Atomówki wygrały pewnie kolejną partię 25:12.

Seta lepiej rozpoczęły zawodniczki z Rumi, które po dobrych zagrywkach Modrzejewskiej oraz błędzie podwójnego odbicia Piepiórki wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Serię przerwała dobrym atakiem Tucholska. Na liderkę Rumi wyrosła Orlicka, która nie rozpoczynała tego meczu w pierwszej szóstce. Sporo błędów własnych i nieprzemyślane akcje po stronie Atomu pozwoliły rumskiemu zespołowi uzyskać pięciopunktową przewagę, którą w środkowej fazie seta atomówki zniwelowały do dwóch oczek, dzięki dobrej grze blokiem. Widać było, że trener Kordowski odnalazł optymalne ustawienie. Gra po stronie Sopotu kompletnie się nie układała. Wyglądało to tak, jakby gospodynie zapomniały jak się gra w siatkówkę. Świetną zagrywkę w końcówce dołożyła Oliwia Rudnik. W tej części spotkania było mnóstwo gry szarpanej po obu stronach. Sytuację uspokajał trener Kordowski, który przy prowadzeniu swojego zespołu 21:18 wziął czas. Mimo słabego przyjęcia po stronie Rumi, zawodniczki APS-u radziły sobie bardzo dobrze na kontrach. Końcówka należała jednak do atomówek, które zachowały zimną głowę i w najważniejszych momentach potrafiły postawić kropkę nad „i”. PGE Atom Trefl II Sopot wygrał trzecią i jednocześnie ostatnią odsłonę 26:24.

PGE Atom Trefl II Sopot – APS Rumia 3:0
(25:6, 25:12, 26:24)

Trefl II: Mras, Damaske, Piotrowska, Łukasik, Urbanowicz, Grzmocińska, Królak (libero) oraz Chyła, Kaciuba, Piepiórka i Tucholska
APS: Meller, Rudnik, Grędkiewicz, Wilczyńska, Modrzejewska, Potrykus, Reszka (libero) oraz Rudnik, Orlicka, Filipkiewicz, Piotrowicz H. i Piotrowicz E.