Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwycięska seria Campera Wyszków trwa

I liga M: Zwycięska seria Campera Wyszków trwa

Camper Wyszków kontynuuje swoją dobrą passę. W sobotni wieczór podopieczni Jana Sucha pokonali 3:0 Caro Rzeczyca, chociaż nie bez problemów. Była to ich ósma wygrana z rzędu, dzięki której jeszcze bardziej umocnili się na pozycji lidera.

Pierwszy punkt w spotkaniu zdobył Łukasz Kaczorowski, jego brat Paweł rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Cały set miał niezwykle wyrównany przebieg, obydwa zespoły walczyły punkt za punkt. Pierwsi nieznaczną przewagę uzyskali miejscowi, którzy po ataku ze środka Jakuba Kowalczyka prowadzili 10:8. Dwa oczka przewagi gospodarze dowieźli do drugiej przerwy technicznej, na której prowadzili 16:14. Później prowadzenie wyszkowian wzrosło i po ataku Tobiasza Wojtkowskiego było 20:15 dla gospodarzy. Od stany 22:17 dla Campera w szeregach drużyny Jana Sucha stało się coś złego. Wyszkowianie stracili sześć punktów z rzędu i na tablicy widniał wynik 22:22. W kolejnych akcjach trwała wymiana ciosów, a szala zwycięstwa przechylała się raz na stronę Campera, a raz na stronę Caro. Zwycięstwo w premierowej odsłonie dał mistrzom I ligi Rafał Faryna i ekipa z Wyszkowa wygrała 29:27.

Porażka w końcówce wyraźnie podłamała zawodników z Rzeczycy. Nie najlepiej rozpoczęli oni drugą odsłonę. Po bloku na Wojciechu Pawłowskim było 6:3 dla Campera. Po autowym ataku Cezarego Stanisławajtysa było 10:5. Wysokie prowadzenie uśpiło nieco gospodarzy, kiedy w polu zagrywki pojawił się Patryk Kucharski, miejscowym przytrafiła się kolejna seryjna strata punktów. Po asie rozgrywającego Caro było już tylko 16:15 dla Campera. Jednak tym samym zrewanżował się swoim przeciwnikom Łukasz Kaczorowski. Atakujący zespołu z Wyszkowa posłał na drugą stronę siatki trzy asy serwisowe i gospodarze ponownie odjechali rywalom. Seta zakończył udany podwójny blok duetu Kowalczyk/ Wojtkowski, którzy powstrzymali Pawła Kaczorowskiego i lider Krispol I ligi prowadził już 2:0

Partia numer trzy ponownie zaczęła się dobrze dla miejscowych, po asie serwisowym Sebastiana Wójcika Camper prowadził na pierwszej przerwie technicznej 8:3, na drugiej przerwie Camper prowadził już tylko dwoma punktami. A walka o wygraną toczyła się do samego końca, po asie Kowalczyka gospodarze prowadzili 21:18. Mieli już nawet piłki meczowe, jednak ambitnie walczący siatkarze z Rzeczycy doprowadzili do remisu po 24. I o losie meczu decydowała gra na przewagi, w niej mocniejsze nerwy zachowali gracze z Wyszkowa i to oni mogli się cieszyć z ósmego z rzędu wygranego meczu w tym sezonie w rozgrywkach Krispol I ligi. Tytuł MVP otrzymał kapitan zespołu Konrad Woroniecki. Teraz przed siatkarzami Campera mecz z reprezentacją Bahrajnu w poniedziałek o 18.00. A już w środę kolejne ligowe emocje tym razem lider zawita do Krakowa, aby zmierzyć się z miejscowym AZS-em AGH.

Camper Wyszków – Caro Rzeczyca 3:0
(29:27, 25:20, 28:26)

Camper: Woroniecki, Główczyński, Kowalczyk, Wójcik, Wojtkowski, Kaczorowski Ł., Sobczak (libero) oraz Zrajkowski, Faryna i Peszko

Caro: Małachowski, Stanisławajtys, Sobczyński, Żyliński, Sobolewski, Pawłowski, Wroniecki(libero) oraz Kucharski i Kaczorowski P.