Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Trzy punkty zostały w Siedlcach

I liga M: Trzy punkty zostały w Siedlcach

W pojedynku drużyn z dołu tabeli lepsi okazali się siedlczanie, którzy pokonali Avię Świdnik 3:1. Dla KPS-u to dopiero druga wygrana w sezonie, zaś świdniczanie ponieśli siódmą porażkę z rzędu i zajmują ostatnie miejsce w klasyfikacji.

Pierwszy set pojedynku pomiędzy KPS-em Siedlce a Avią Świdnik to wyrównana walka od pierwszej do ostatniej piłki. Na pierwszą przerwę techniczną gospodarze schodzili z przewagą 3 punktów dzięki dobrej grze Żakiety i dwóm asom Pietraszki. Po przerwie technicznej zawodnicy obu drużyn dobre akcje przeplatali zagrywkami w siatkę, a żadnej z nich nie udaje się odskoczyć od drugiej na więcej niż dwa punkty. Wyrównana walka trwała do stanu 28:28. Zawodnicy z Siedlec obronili trzy piłki setowe siatkarzy ze Świdnika. Atak Fornala i as Żakiety zakończyły tego seta i było 1:0 dla KPS-u.

Drugi set, tak jak pierwszy, to walka o każdy punkt, ale tylko do stanu po 18:18. Nagle coś się zacięło w grze zawodników Krzysztofa Lemieszka i inicjatywę przejęli siatkarze KPS-u. Punkt Żakiety zdobyty atakiem ze skrzydła, wygrana w walce na siatce Pietraszki, błąd dotknięcia siatki zawodników ze Świdnika, dwa asy Fornala i na tablicy pojawił się wynik 23:18. Avia zdobyła jeszcze tylko jeden punkt w tym secie po błędzie zagrywki siatkarzy z Siedlec i seta zakończyła, przegrywając 19:25.

Set trzeci przebiegał pod dyktando zawodników ze Świdnika. Błędy zawodników KPS-u w przyjęciu i ustawieniu oraz słabsza zagrywka pozwoliły siatkarzom Avii odskoczyć na kilka punktów. Od stanu 8:8 goście zdobyli pięć punktów z rzędu dzięki skutecznym zagraniom Łęgowskiego, błędom gospodarzy i punktowej zagrywce Misztala. Do końca seta to świdniczanie dyktowali warunki gry, powiększając jeszcze przewagę, i wygrali pewnie tę partię 25:17.

W czwartym secie okazało się, że słabość podopiecznych Sławomira Gerymskiego była tylko chwilowa, bowiem już na początku odskoczyli rywalowi 4:2 i chociaż jeszcze goście doprowadzili do remisu 4:4, to w dalszych akcjach miejscowi znów odskoczyli. Po dwóch asach Stańczuka było już 10:6 i o czas poprosił szkoleniowiec Avii, ale różnica punktowa między zespołami utrzymywała się. Siedlczanie dominowali na parkiecie i dowieźli wysokie prowadzenie do końca czwartego seta, wygrywając go 25:18 i cały mecz 3:1.

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze – ASPS AVIA Świdnik 3:1
(30:28, 25:19, 17:25, 25:18)

KPS: Guz, Żakieta, Fornal, Popik, Pietraszko, Stańczuk, Koziura (libero) oraz Matula, Butryn, Rejowski, Pruski i Łukasik

Avia: Poinc, Misztal, Dobrzyński, Kwiecień, Łęgowski, Woźnica, Sadowski (libero) oraz Woźniak, Skwarek, Sajdak, Szaniawski i Konieczny