Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Tore Aleksandersen: Zapłaciliśmy wysoką cenę za debiut

Tore Aleksandersen: Zapłaciliśmy wysoką cenę za debiut

fot. archiwum

Nie udał się pierwszy mecz w Lidze Mistrzyń siatkarkom Impelu Wrocław. Podopieczne trenera Aleksandersena gładko w trzech setach przegrały z Volero Zurych 0:3. Szwajcarska drużyna była lepsza w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła.

W ubiegłym sezonie Ligi Mistrzyń Volero Zurych dwukrotnie pokonało inną polską drużynę MKS Dąbrowa Górnicza 3:1 oraz 3:2. – Bardzo dobrze rozpoczęliśmy zmagania w Lidze Mistrzyń, przez cały mecz zagraliśmy na dobrym poziomie i dzięki temu odnieśliśmy zwycięstwo. Obecnie myślimy o kolejnym meczu z Omiczką Omsk, w tym roku nasza grupa jest bardzo silna i musimy grać o każdy punkt – podsumował spotkanie asystent trenera Volero Jan Lindenmair. W podobnym tonie wypowiedziała się kapitan szwajcarskiej ekipy Courtney Thompson.  – Nie mogliśmy lepiej rozpocząć naszych zmagań w Lidze Mistrzyń niż od zwycięstwa, bardzo dobrze zagrałyśmy w ofensywie i dzięki temu wygrałyśmy ten mecz. Pomimo tego zwycięstwa nadal musimy ciężko trenować, aby utrzymać naszą dyspozycję.

Zupełnie inne nastroje panowały we wrocławskiej ekipie. – Jestem rozczarowany naszą grą i postawą w tym meczu, zagraliśmy dobrze wówczas, gdy szwajcarska drużyna zaczęła na nas wywierać presję. Zapłaciliśmy wysoką cenę za nasz debiut w tych rozgrywkach – powiedział Tore Aleksandersen szkoleniowiec wrocławskiej ekipy. Zawiedziona postawą całej drużyny była również jej kapitan Joanna Kaczor. – Mieliśmy duże problemy w dniu dzisiejszym w meczu przeciwko Volero, spodziewałyśmy się ciężkiego meczu i taki był mecz. Ambicją i wolą walki chciałyśmy się przeciwstawić naszym rywalkom, lecz nam się to nie udało. Musimy przeanalizować naszą grę i musimy wyeliminować nasze błędy, aby nie powtórzyły się one w przyszłości – podsumowała debiut w elitarnych rozgrywkach wrocławska siatkarka.

 

źródło: cev.lu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved