Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Czarni Radom nie zawojowali Kędzierzyna-Koźla

PlusLiga: Czarni Radom nie zawojowali Kędzierzyna-Koźla

W trzech setach zakończyło się starcie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Czarnymi Radom. Choć momentami radomianie toczyli wyrównaną walkę z rywalami, to podopieczni Sebastiana Świderskiego wygrali w tym pojedynku bardzo pewnie.

Premierowy set od początku należał do kędzierzynian, którzy przystąpili do tego spotkania bardzo skoncentrowani. Świetnie na boisku prezentował się Michał Ruciak, w szczególności w ataku. W drużynie z Radomia wyróżniali się Wojciech Żaliński i Bartłomiej Bołądź, jednak jak się później okazało, było to za mało na dobrze dysponowanych gospodarzy. Poza tym radomianie w pewnych momentach grali niepewnie, bez wiary we własne możliwości. Efektem tego było prowadzenie kędzierzynian na drugiej przerwie technicznej 16:10. Do końca tego seta obraz gry nie zmienił się, ZAKSA wygrała go do 16.

Druga partia była już bardziej wyrównana niż poprzednia. Oba zespoły były bardzo zdeterminowane, co skutkowało grą punkt za punkt. Z bardzo dobrej strony pokazywał się Jurij Gladyr, którego ataki co chwilę przynosiły punkty kędzierzynianom. Dopiero tuż przed drugą przerwą techniczną udało się gospodarzom odskoczyć na cztery punkty, m.in. dzięki niedokładnemu przyjęciu gości. Chwilę później radomianie jednak doprowadzili do remisu za sprawą zagrywki Lukasa Kampy i ataków Mikko Oivanena. Gra ponownie bardzo się wyrównała, aż do końcówki, w której świetną dyspozycją w ataku popisał się Dick Kooy. To właśnie za sprawą m.in. tego zawodnika ZAKSA ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając do 22.

Trzecią odsłonę meczu lepiej rozpoczęli radomianie, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili dwoma punktami. Po niej kędzierzynianie doprowadzili do remisu za sprawą skutecznego bloku na Mikko Oivanenie. W tym secie obie ekipy bardzo dobrze grały w polu zagrywki, co chwilę zdobywając bezpośrednio punkty tym elementem. W dalszej fazie seta trwała bardzo zacięta walka, wymiana cios za cios, blok za blok. I to właśnie blok odegrał w końcówce najważniejszą rolę – Jurij Gladyr zablokował Wojciecha Żalińskiego i tym samym dał wygraną kędzierzynianom.

MVP: Dick Kooy (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Czarni Radom 3:0
(25:16, 25:22, 25:20)

ZAKSA: Zagumny (1), Gladyr (10), Kooy (16), Van Dijk (8), Ruciak (11), Kaźmierczak (4), Zatorski (libero) oraz Abdel-Aziz (2), Witczak (3) i Rejno
Czarni: Bołądź (4), Pliński (4), Grzechnik (1), Żaliński (8), Wachnik (4), Kampa (1), Kowalski (libero) oraz Kędzierski, Oivanen (14), Ratajczak (2), Gutkowski i Westphal (2)