Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Siatkarki MKS-u prą do przodu, beniaminek bez szans

Orlen Liga: Siatkarki MKS-u prą do przodu, beniaminek bez szans

Po ostatnich słabszych występach i trzech porażkach w lidze europejskie puchary przyniosły dąbrowiankom przełamanie. W siódmej kolejce Orlen Ligi siatkarki MKS-u zapisały na swoim koncie przekonujące - trzysetowe - zwycięstwo nad Developresem Rzeszów.

Spotkanie z beniaminkiem z Rzeszowa gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 4:2. Miejscowa drużyna dosyć szybko powiększyła swoją przewagę do czterech oczek, po tym jak skutecznie w bloku oraz ataku zagrała Katarina Zakrewskaja. Przy stanie 7:3 o przerwę na żądanie poprosił trener Marcin Wójtowicz. Przerwa ta niczego nie zmieniła, ponieważ stroną dyktującą warunki gry na boisku były dąbrowianki. Po serii zagrywek Leny Dziękiewicz było 11:5. Rzeszowianki miały kłopoty z przyjęciem i popełniały błędy własne w efekcie czego przegrywały 7:15. W szeregi MKS-u wkradło się rozluźnienie i tym razem o rozmowę ze swoimi zawodniczkami poprosił trener Serramelera (15:10). Wkrótce potem było 19:10, rzeszowska ekipa nadal była w odwrocie i nadal popełniała błędy własne. Ekipa Developresu za sprawą Magdaleny Olszówki rozpoczęła od stanu 23:16 pogoń za swoimi rywalkami, ekipa z Zagłębia miała problemy z przyjęciem zagrywki i rzeszowianki zniwelowały straty do dwóch punktów (23:21). Dopiero atak Mancuso i skuteczny blok Tamary Kaliszuk zapewniły dąbrowiankom zwycięstwo w premierowej w stosunku 25:21.

Drugą partię meczu pomyślnie rozpoczęły podopieczne trenera Serremalery, które po skutecznej grze w ataku Dominiki Sobolskiej prowadziły 4:1. Rzeszowianki starały się dorównać swoim rywalkom, lecz były w odwrocie i miały bardzo duże problemy z przyjęciem zagrywki i przegrywały 5:10. Reprymenda trenera Wojtowicza podziałała na jego podopieczne niczym kubeł zimnej wody i po dobrych zagrywkach Olszówki przyjezdne miały tylko dwa punkty straty (9:11). Miejscowa drużyna nie dawała za wygraną, szybko uporządkowała swoją grę i na drugiej przerwie technicznej prowadziła 16:12. Po niej mecz był jednostronny i ekipa z Podkarpacia była tłem dla swoich rywalek, myliła się niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i w efekcie tego przegrała tego seta w stosunku 16:25. Pierwszoplanową postacią w tym okresie gry w ekipie MKS-u była Tamara Kaliszuk, która zdobywała cenne punkty dla swojej drużyny i w znaczny sposób przyczyniła się do zwycięstwa dąbrowskiego zespołu.

Od samego początku trzeciego seta ton wydarzeniom na boisku zaczęły nadawać podopieczne trenera Wojtowicza. Najpierw po dwóch asach serwisowych niezawodnej tego dnia Magdaleny Olszówki Developres prowadził 6:4, potem do głosu doszły miejscowe zawodniczki, które miały jeden punkt więcej od swoich rywalek (8:7). Od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt i przez dłuższy czas był remis. Dwa błędy własne MKS-u sprawiły, że to rzeszowianki prowadziły 13:11. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Katarina Zakrewskaja i za jej przyczyną doszło do remisu 14:14. Na drugiej przerwie technicznej rzeszowianki były o jeden punkt lepsze od MKS-u (16:15), lecz jak się później okazało, było to wszystko, na co było je stać w tym secie. Większe doświadczenie i obycie na ligowych boiskach dało znać o sobie w końcówce tego seta. Dobra gra w obronie oraz skuteczna gra w bloku sprawiły, że trzy punkty zostały w Dąbrowie Górniczej. Ostatnie oczko w tym meczu skutecznym blokiem zdobyła Ozge Cemberci.

MVP meczu: Katerina Zakreuskaja (MKS Dąbrowa Górnicza)

MKS Dąbrowa Górnicza – Developres Rzeszów 3:0
(25:21, 25:16, 25:21)

MKS: Dziękiewicz (3), Mascuso (10), Zakreuskaja (16), Cemberci (4), Kaliszuk (9), Sobolska (6), Strasz (libero) oraz Urban (libero), Piekarczyk i Łukaszewska (1)
Developres: Olszówka (17), Nowakowska (4), Hawryła (3), Śliwińska (4), Szeremeta (11), Filipowicz K. (2), Filipowicz P. (libero) oraz Borek (libero), Budzoń (1) i Jagodzińska (3)