Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Stal AZS Nysa pokonał Krispol i goni czołówkę

I liga M: Stal AZS Nysa pokonał Krispol i goni czołówkę

Zawodnicy z Nysy odnieśli w meczu z wiceliderem tabeli ważne zwycięstwo za trzy punkty i tym samym awansowali w tabeli I ligi. Krispol w „nyskim kotle" nie zdołał wygrać nawet jednej partii i tym samym stracił fotel wicelidera właśnie na rzecz akademików z Nysy.

Pojedynek rozpoczęły błędy własne obu ekip, a następnie Krispol zaczął powoli odskakiwać i po ataku ze środka Chwastyniaka przewodził 4:1. W kolejnych wyrównanych akcjach obie drużyny grały skrzydłami, a powoli straty odrabiać zaczęli gospodarze, którzy po kontrze Piotrowskiego wyrównali po 6. W dodatku Iglewski uderzył w siatkę i na prowadzenie wysunęła się Stal, ale na krótko, bowiem aut Bułkowskiego przywrócił minimalną przewagę na konto rywali. W kolejnych akcjach oba teamy wymieniały się uderzeniami. Przy okazji wrześnianie wykorzystywali swoje okazje i starali się odskoczyć od przeciwników (13:11). Miejscowi odpowiadali im skutecznymi zagraniami Długosza i Piotrowskiego, a kiedy ten drugi punktował zagrywką, znowu był remis (14:14). Po wyrównanej walce Piotrowski uderzył skutecznie z kontry, a Kalembka punktował zagrywką, co dało dwupunktową nadwyżkę gospodarzom (19:17). O czas wtedy poprosił trener gości. Nic to nie pomogło, bowiem Stal odjeżdżała coraz bardziej (20:17). Nysianie utrzymywali taką różnicę, m.in. po bloku Nożewskiego (22:19). To wystarczyło miejscowym, by wygrać w secie do 22 i objąć prowadzenie w całym meczu.

Już w pierwszych akcjach kolejnej odsłony gospodarze wysunęli się na 4:2, głównie uderzając potężnie ze skrzydeł. Po kolejnym takim uderzeniu Długosza o czas poprosił szkoleniowiec gości, Krispol przegrywał bowiem 3:6. Od razu po nim różnica wzrosła do czterech punktów. Piotrowski w dodatku zaczął szaleć w polu zagrywki i dystans dzielący obie ekipy nadal wzrastał (10:4). Przewaga wypracowana w pierwszej fazie seta utrzymywała się przez cały czas, w dodatku sprawę ułatwiali też rywale, którzy popełniali błędy (14:9). Wrześnianie starali się jak mogli i kiedy ważne, podbite w obronie piłki w kontrze na punkt zamienił Iglewski, Krispol odrobił część strat (11:14). Stal w swoich szeregach miała jednak Długosza i Piotrowskiego i to na ich barkach spoczywał ciężar gry (18:13). W decydującą fazę seta gospodarze weszli po pojedynczym bloku Nożewskiego na Chwastyniaku, w kolejnej akcji w ręce blokujących nysian uderzył natomiast Iglewski. Do tego Jasiński dołożył autowe zbicie, a Szczurek punktował zagrywką. Seria punktów gospodarzy pozwoliła im prowadzić 24:15 i szybko wygrać tę partię.

Trzeciego seta otworzyła wyrównana gra obu drużyn, natomiast goście po asie serwisowym Iglewskiego, a także niefortunnej akcji Stali wyszli na prowadzenie 6:4. Zarówno nysianie, jak i Krispol starali się skutecznie atakować, ale gra obu ekip była rwana. Mimo to goście nadal utrzymywali się na czele. Niewykorzystane zbicia gospodarzy w kontrze na punkt zamieniał Iglewski, co utrzymywało na koncie wrześnian dwa oczka nadwyżki (13:11, 15:13). Kiedy jednak skutecznie uderzył Długosz, na tablicy wyników był remis po 15, a po asie serwisowym Bułkowskiego to ekipa z Nysy prowadziła 16:15. Od tego momentu zespół z Wrześni stanął. W polu zagrywki nadal przebywał Bułkowski i po jego kolejnym punkcie zdobytym tym elementem oraz skutecznej kontrze miejscowi mieli sześć oczek przewagi (21:15). Im bliżej końca, tym coraz pewniej poczynali sobie gospodarze, Nożewski dołożył też asa serwisowego i Krispol nie był w stanie nic zrobić – w secie, jak i w całym meczu triumfowali nysianie, a wszystko to po zbiciu Piotrowskiego. Statuetka MVP powędrowała natomiast w ręce rozgrywającego Stali – Patryka Szczurka.

AZS Stal Nysa – Krispol Września 3:0
(25:22, 25:17, 25:18)