Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: W pojedynku beniaminków Ekstrim rozbił Jastrzębie Borynia

I liga K: W pojedynku beniaminków Ekstrim rozbił Jastrzębie Borynia

Nadspodziewanie łatwo KRS Ekstrim Gorlice poradził sobie z zespołem Jastrzębia Borynia PLKS-u Pszczyna. Podopieczne Grzegorza Silczuka wygrały ze śląskim beniaminkiem w trzech setach, tracąc przy tym tylko 47 małych oczek.

Grzegorz Silczuk z lekkimi obawami podchodził do sobotniej konfrontacji z jastrzębskim zespołem. Jak szybko pokazał pierwszy set, strach miał jedynie wielkie oczy. Gorliczanki całkowicie zdominowały wydarzenia na boisku, pewnie zwyciężając do 11. Kluczem do zwycięstwa było wyłączenie liderki siatkarek Jastrzębia Borynia PLKS-u Pszczyna, Agnieszki Starzyk-Bonach. Świetnie też funkcjonował blok Ekstrimu, który w premierowej odsłonie meczu w sumie punktował 10 razy. – W tym elemencie bardzo dobrze spisywała się Alicja Leszek i Magda Pytel. Do tego „swoje” robiły skrzydła i trzeba pochwalić naszą libero w obronie, Weronikę Oliprę, która podbiła wiele piłek, których nie udało się zatrzymać blokiem – powiedział Grzegorz Silczuk.

W drugiej odsłonie meczu jastrzębianki pokazały zdecydowanie większy pazur. Od pierwszej piłki aż do stanu 8:8 oba zespoły szły punkt za punkt. Dopiero kiedy gorliczanki zwiększyły ryzyko w polu zagrywki, ich prowadzenie z akcji na akcję zaczęło rosnąć. Problemy z przyjęciem w szeregach siatkarek Jarosława Bodysa sprawiły, że Ekstrim po raz kolejny koncertowo spisywał się w bloku, kończąc seta 25:16. Zdecydowanie więcej emocji było w trzeciej odsłonie meczu. Ślązaczki stawiały zacięty opór, ale inicjatywa leżała po stronie miejscowych, które wygrały do 20 i całe spotkanie w trzech setach.

Po meczu Grzegorz Silczuk przyznał, że recepta na wygraną w każdym meczu jest dość prosta. – Zagrywką neutralizuje się środek, blokuje się skrzydła, a to co przejdzie, podbija się i wyprowadza skuteczne kontry – powiedział. – Wiem, że to tylko pobożne życzenia, tym bardziej że gra się z tak trudnym przeciwnikiem jak jastrzębianki. Raz na jakiś czas taki mecz może się przydarzyć i my właśnie taki mecz rozegraliśmy – zakończył szkoleniowiec zespołu z Gorlic.

KRS Ekstrim Gorlice – KS Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna 3:0
(25:11, 25:16, 25:20)