Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Cenne zwycięstwo goślinianek w meczu z SMS-em PZPS

I liga K: Cenne zwycięstwo goślinianek w meczu z SMS-em PZPS

Wciąż bez zwycięstwa w pierwszej lidze kobiet pozostaje zespół duetu trenerskiego Wiesława Popika i Andrzeja Pecia. W siódmej kolejce spotkań SMS PZPS Szczyrk przegrał w trzech setach z Klubem Sportowym z Murowanej Gośliny.

Dla juniorek reprezentacji Polski, które naukę wraz z doskonaleniem siatkarskiego rzemiosła łączą w Szkole Mistrzostwa Sportowego, nie ma łatwych spotkań. Jadąc do Murowanej Gośliny, siatkarki ze Szczyrku nie były skazane na pożarcie i w konfrontacji z zespołem Piotra Sobolewskiego mogły pokusić się o kolejne punkty w lidze. Tymczasem to miejscowe wykorzystały atut własnego boiska, od początku dyktując warunki gry. Podopieczne trenerów Popika i Pecia były wyraźnie spięte, popełniając sporo niewymuszonych błędów. Sporo do życzenia pozostawiała zagrywka gości, którą psuli aż osiem razy. – Niewiele lepiej było w drugiej partii, gdyż w niej aż sześć razy myliliśmy się w tym elemencie – przyznał Andrzej Peć, dla którego był to najsłabszy występ jego podopiecznych w tym sezonie.

Uczennice SMS-u ze Szczyrku przełamały się dopiero w trzeciej i jak się później okazało ostatniej odsłonie meczu. Goślinianki, nieco uśpione prowadzeniem w dwóch setach, oddały pole przeciwniczkom, które prowadziły 11:6. Kilkupunktowa zaliczka zespołu z Podbeskidzia szybko została zniwelowana. Po chwili goście prowadzili tylko trzema punktami, by niedługo później oddać inicjatywę ekipie Piotra Sobolewskiego. – Dwa, trzy błędy sprawiły, że zespół z Murowanej Gośliny nabrał wiatru w żagle. Przy okazji potwierdziło się doświadczenie Beaty Pawlickiej, która w decydujących momentach potrafiła kiwnąć lub plasować tuż za blok. W tym meczu popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów. Nie można walczyć, gdy brakuje w zespole motoru, który napędzi grę – zakończył szkoleniowiec SMS-u PZPS Szczyrk.

KS Murowana Goślina – SMS PZPS Szczyrk 3:0
(25:17, 25:19, 25:19)