Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Budowlani wciąż niepokonani, zła passa Silesii Volley trwa

I liga K: Budowlani wciąż niepokonani, zła passa Silesii Volley trwa

Podopieczne Mariusza Soi po 7 kolejkach spotkań pozostają niepokonane. Tym razem siatkarki z Torunia zmierzyły się z mysłowicką Silesią Volley, wygrywając w trzech setach. Niewiele brakowało, aby silesianki rzutem na taśmę wyszły zwycięsko z trzeciej partii.

W pierwszym secie mimo że walka toczyła się punkt za punkt, inicjatywa leżała po stronie silesianek, które po kontrataku Majki Szczepańskiej wyszły na 3:1. Po chwili Gabriela Gasidło miała szansę podwyższyć prowadzenie do czterech oczek, jednak piłka po jej ataku znalazła się na aucie. Podopieczne Mariusza Soi miały okazję wyrównać przy stanie 5:5, ale atak Eweliny Krzywickiej został zablokowany przez Angelikę Szostok. To, co nie udało się Krzywickiej, z powodzeniem odrobiła Jowita Jaroszewicz. Po potężnym zbiciu środkowej Budowlanych było 6:6. Przy Bończyka zarówno z jeden, jak i z drugiej strony panował chaos, jednak zespołem lepszym okazały się przyjezdne, które najpierw przełamały rywalki na 9:8, a po serii bloków prowadziły 12:9. Po przerwie na żądanie trenera Kalinowskiego niemoc Silesii Volley przełamała Szostok, a po zagrywkach Gasidło zrobiło się 13:13. Dobra passa nie trwała długo, bowiem torunianki podkręciły tempo i po bloku Eweliny Ryznar na Wioletcie Szkudlarek było 15:13 dla gości. Ślązaczki jeszcze raz doprowadziły do wyrównania, jednak gdy na tablicy wyników było 15:18, o kolejną przerwę dla zespołu poprosił Rafał Kalinowski. Przyjezdne były jednak na fali wznoszącej, odskakując na pięć punktów (20:15, 22:17), a następnie wygrywając pierwszą partię 25:17.

Uskrzydlone wygraną torunianki odważnie rozpoczęły drugą odsłonę meczu. Wykorzystując problemy silesianek w przyjęciu oraz błędy w komunikacji, na „dzień dobry” odskoczyły na 4:0. Na niemoc zespołu natychmiast zareagował trener Kalinowski, ale jego podopieczne wciąż raziły niedokładnością. Ekipa z Mysłowic zbliżyła się co prawda na 2:5, ale gdy na tablicy wyników pokazał się wynik 2:7, o kolejny czas dla drużyny poprosił szkoleniowiec Silesii Volley. Po wznowieniu gry miejscowe miały kilka okazji na”„podreperowanie” wyniku. Za każdym razem skutek był ten sam. Silesianki piłki wyrzucały w aut, a punkty zdobywały przyjezdne, które prowadziły 11:4, a następnie 15:6. Mysłowiczanki nie miały pomysłu na sforsowanie defensywy Budowlanych, całkowicie oddając pole rywalkom. Nie był to koniec emocji, bowiem wkrótce mysłowiczanki zaczęły odrabiać straty dzięki dobrym zagrywkom. Przy stanie 16:11 Mariusz Soja zmuszony był wziąć czas dla zespołu, jednak gospodynie nie zwalniały tempa, sukcesywnie zbliżając się do zespołu z Torunia (14:17). Kiedy set wkraczał w decydującą fazę, ekipa trenera Soi podkręciła tempo, odskakując na kolejnych kilka punktów. Świetnie w polu zagrywki spisywała się Ryznar, po serwisach której Budowlani wygrali 25:17.

Po zmianie stron już przy stanie 0:3 o czas poprosił Rafał Kalinowski. Jego podopieczne na boisku stały jak zaczarowane, rażąc nieudolnością w przyjęciu i ataku, jednak po wznowieniu gry coś w śląskim obozie drgnęło i po chwili torunianki miały tylko punkt przewagi. Impas nie trwał długo i do głosu ponownie doszły przyjezdne, które wyszły na 6:2, ale i one nie utrzymały długo prowadzenia, bowiem Silesia Volley przegrywała po chwili tylko 7:8. Po wyrównanej walce punkt za punkt, kiedy torunianki odskoczyły na 15:11, kolejną przerwę na żądanie wykorzystał trener zespołu z Mysłowic, jednak Budowlani parli do przodu, odskakując na 17:12. Silesianki nie składały broni i doprowadziły do stanu 15:17. Końcówka partii należała do gości, którzy błyskawicznie przełamali niemoc, wychodząc na 20:16 i mimo dwóch czasów Mariusza Soi, kończąc seta po ataku Krzywickiej.

Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice – Budowlani Toruń SA 0:3
(17:25, 17:25, 22:25)