Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Co dalej z PZPS i polską siatkówką?

Co dalej z PZPS i polską siatkówką?

fot. archiwum

Co czeka polską siatkówkę po postawieniu poważnych zarzutów korupcyjnych dwóm najważniejszym działaczom PZPS-u? W dużej mierze zależy to od poniedziałkowego zebrania Prezydium Zarządu oraz decyzji dwóch zatrzymanych działaczy.

Ministerstwo nie będzie ingerować w działalność związków sportowych, podejmujemy jakieś kroki tylko wtedy, gdy one nie mają zgodnie z prawem działającego zarządu czy szerzej mówiąc władz. Mimo aresztowań działaczy PZPS-u nadal pozostają inni członkowie zarządu, którzy są w stanie prowadzić działalność. Minister jest oczywiście bardzo zaniepokojony całą sytuacją i będzie się jej dokładnie przyglądał, jednak działania musi podjąć PZPS a nie ministerstwo – wyjaśnia rzecznik Ministerstwa Sportu i Turystyki Katarzyna Kochaniak.

Oznacza to wprost, że w PZPS nie będzie żadnego komisarza. – To poważna sytuacja, lecz władze statutowe pozostały i związek może dalej funkcjonować – próbuje uspokajać sekretarz generalny PZPS-u Andrzej Lemek. Co dalej z Mirosławem P. i Arturem P.? – Są dwie drogi w takiej sytuacji. Obaj mogą sami złożyć rezygnacje lub odwołać ich może walne zgromadzenie delegatów. Na razie jednak skupiamy się na pracy, w poniedziałek odbędzie się prezydium zarządu i dopiero po nim będę w stanie coś powiedzieć – dodaje sekretarz.

To ważne, czy obaj oskarżeni działacze sami złożą rezygnacje. Jeśli tak się stanie, zarząd PZPS-u będzie miał możliwość wybrania spośród swoich członków nowego prezesa. Jeśli oskarżeni nie ustąpią, to odwołać może ich tylko walne zgromadzenie, a wtedy może dojść albo do wyboru nowego szefa spośród członków obecnego zarządu, albo zostaną zwołane przedterminowe wybory. Te wszystkie rozwiązania to jednak dopiero przyszłość, bo statut określa, że np. nadzwyczajne walne zgromadzenie związku musi się odbyć najpóźniej trzy miesiące od daty złożenia wniosku, w praktyce 30 dni to najkrótszy możliwy termin, by je przygotować.Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved