Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zmarł Ryszard Tuszyński – legenda wrzesińskiej siatkówki

Zmarł Ryszard Tuszyński – legenda wrzesińskiej siatkówki

fot. archiwum

W wieku 68 lat zmarł Ryszard Tuszyński. Wieloletni trener, nauczyciel, działacz, ojciec wrzesińskiej siatkówki. Siatkarski autorytet i przyjaciel przeniósł się do Wrześni w 1968 roku. Przygodę z siatkówką rozpoczynał w rodzinnym Aleksandrowie Kujawskim.

Przez dwa lata grał w trzecioligowym Orliku Bugaj, jako szkoleniowiec prowadził Budowlanych Słupca (1970-1982). W 1982 rozpoczął pracę w reaktywowanej sekcji Victorii, którą rok później wprowadził do ligi międzywojewódzkiej. Z wrzesińską siatkówką był związany przez lata aż do piątku 14 listopada 2014. To właśnie pan Ryszard został trenerem powstałego w 1972 roku MKS-u Września, który uważany jest za sportowy fundament także APP Krispolu Września. Już wtedy rozpoczął pracę z młodzieżą przy Zespole Szkół Mleczarskich. Na szczeblu juniorskim drużyna z Wrześni osiągnęła liczne sukcesy. Jednym z większych było ósme miejsce w Mistrzostwach Polski, w kategorii junior młodszy w roku 1994.

Rok później Ryszard Tuszyński stanął na czele Tonsilu Września, którego podstawą była szkolna młodzież. Seniorską drużynę z Wrześni wprowadził do II ligi w 2001 roku. Związany był także także z Progressem Września, Wilkami Wilczyn, Polaninem Strzałkowo oraz ostatnio Alligatorem Nekla. Dodajmy, że pod jego skrzydłami szkolili się m.in. Marcin Iglewski i Krystian Kempiński. Śmierć Ryszarda Tuszyńskiego to wielka strata dla Wrześni i lokalnej siatkówki.

Minutą ciszy zawodnicy uczczą jego pamięć przed sobotnim meczem w Nysie (początek o 18:00). Symboliczne pożegnanie nastąpi również we Wrześni, w sobotę (15:30) w hali przy Kosynierów przed spotkaniem III ligi Progressu Września z Alligatorem Nekla.źródło: krispolwrzesnia.pl, wrzesnia.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved