Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Trzy punkty Legionovii w meczu z Pałacem Bydgoszcz

Orlen Liga: Trzy punkty Legionovii w meczu z Pałacem Bydgoszcz

Siatkarki Legionovii pokonały ostatni w tabeli Pałac Bydgoszcz 3:0 i umocniły się na ósmym miejscu w tabeli. Bydgoszczanki tylko w trzecim secie nawiązały wyrównaną grę z legionowską drużyną, w pozostałych setach musiały uznać wyższość swoich rywalek.

Gospodynie rozpoczęły spotkanie od pewnego prowadzenia 3:0, po dwóch blokach na Zuzannie Czyżnielewskiej oraz ataku Aleksandry Wójcik. W kolejnych akcjach roztrwoniły tę przewagę, popełniając błędy własne (5:4). Do pierwszej przerwy technicznej zdołały jednak opanować nerwy i po ataku Darii Paszek mogły się cieszyć z prowadzenia 8:4. Po powrocie na boisko legionowianki kontynuowały dobrą grę w polu serwisowym, odrzucając tym samym przyjezdne od siatki. Zawodniczki trenera Kosmola prezentowały wysoką skuteczność w kontrach. Na drugą przerwę techniczną zespoły schodziły po serii zagrywek Jaimie Thibeault i wygranej przepychance na siatce Paszek (16:5). W końcowej fazie seta sytuacja nie uległa zmianie. Wysoka przewaga gospodyń została przez nie utrzymana, a bydgoszczanki przeważnie zdobywały punkty po błędach rywalek. Partię zakończyła Wójcik atakiem po ciasnym skosie (25:11).

Pierwszy raz na dwupunktowe prowadzenie wyszły przyjezdne na początku drugiego seta. Udało im się to za sprawą skuteczności w kontrze (4:2). Pałacanki dołożyły jeszcze udane zagrywki i po asie serwisowym Czyżnielewskiej schodziły z trzypunktowym prowadzeniem na pierwszą przerwę techniczną (8:5). Po przerwie udało im się powiększyć przewagę do pięciu „oczek” po serii błędów gospodyń. Przez dłuższy czas legionowianki musiały odrabiać straty, ale ostatecznie im się to udało na drugiej przerwie technicznej, po nieudanej akcji Weroniki Fojucik, która zaatakowała poza boisko (16:15). Po udanej serii punktów w zawodniczki Legionovii wstąpiły nowe siły, które przełożyły się na powiększenie przewagi w końcówce seta. W zespole z Bydgoszczy ponownie zabrakło dokładności w elemencie przyjęcia i ataku, czego dowodem był atak w aut Julii Twardowskiej, który zakończył partię na korzyść gospodyń (25:20).

Od złego przyjęcia rozpoczęły przyjezdne trzecią odsłonę spotkania. Legionowianki spokojnie rozgrywały swoje akcje i wykorzystywały kontry (4:0). W polu serwisowym z dobrej strony zaprezentowała się Klaudia Alagierska. Pierwsza przerwa techniczna nastąpiła przy prowadzeniu gospodyń 8:1, po podwójnym bloku na Czyżnielewskiej. Bydgoska atakująca zrehabilitowała się za nieudane ataki świetnymi zagrywkami w Wójcik, a następnie w Chojnacką (9:9). W kolejnych akacjach zespoły grały punkt za punkt, ale przy zagrywce Marty Biedziak ponownie bezpośrednie punkty przyjęciem oddawały gospodynie (16:13). Prowadzenie Pałacu Bydgoszcz nie trwało długo – blokiem zaczęły pracować siatkarki Legionovii. Po raz kolejny znać o sobie dała Alagierska swoją kąśliwą zagrywką (20:17). Błędy własne bydgoskiego zespołu sprawiły, że mecz zakończył się zwycięstwem gospodyń (25:23).

MVP meczu: Daria Paszek

Legionovia Legionowo – Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:11, 25:20, 25:23)

Legionovia: Piątek (15), Bechis (1), Paszek (12), Wójcik (14), Thibeault (11), Alagierska (4), Wysocka (libero) oraz Chojnacka
Pałac: Polak (6), Biedziak (1), Misiuna (5), Fojucik (9), Czyżnielewska (8), Śmieszek, Korabiec (libero) oraz Skorupa (5), Dybek, Bałdyga, Twardowska (3) i Nowakowska (libero)