Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mariusz Szulikowski: Ciężka praca przynosi efekty

Mariusz Szulikowski: Ciężka praca przynosi efekty

fot. archiwum

- Chcielibyśmy, aby nasze mecze przyciągały jak największą ilość kibiców, a przez dobrą grę liczymy na odbudowanie dawnego blasku Orła - mówi przyjmujący międzyrzeckiego zespołu, który plasuje się w czołówce pierwszej grupy II ligi mężczyzn.

W meczu na szczycie pierwszej grupy II ligi mężczyzn Orzeł Międzyrzecz uległ na wyjeździe 2:3 GTPS-owi Gorzów Wielkopolski. Podopieczni trenera Karbowiaka odczuwają pewien niedosyt, choć jednocześnie cieszą się z jednego punktu, bo równie dobrze do domu mogli wrócić z wynikiem 0:3. – Odczuwamy niedosyt, ponieważ nie wiadomo jak potoczyłby się mecz, gdybyśmy wygrali pierwszego seta. Mimo wszystko cieszymy się ze zdobytego punktu, tym bardziej że udało nam się go wywalczyć na trudnym terenie w Gorzowie – powiedział Mariusz Szulikowski, przyjmujący międzyrzeckiego zespołu. Miał on szansę, by ze stanu 0:2 „wyciągnąć” mecz na 3:2, lecz w decydujących momentach tie-breaka zawodnikom Orła zabrakło nieco zimnej krwi. – W piątym secie walka toczyła się punkt za punkt. Oba zespoły dawały z siebie wszystko, ale to jednak gorzowianie mieli więcej szczęścia w końcówce – dodał jeden z czołowych siatkarzy Orła.

W minionych sezonach Orzeł plasował się w ogonie pierwszej grupy. Obecnie jest zupełnie inaczej. W sześciu meczach podopieczni trenera Karbowiaka odnieśli cztery zwycięstwa, a dwa pojedynki przegrali po tie-breakach, co daje im miejsce w czołówce. – Przed sezonem w klubie nastąpiły bardzo duże roszady. Do składu dołączyło siedmiu nowych zawodników, którzy znacząco wzmocnili drużynę. Poza tym oczekiwane efekty przyniosła nasza ciężka praca w sezonie przygotowawczym – podkreślił Szulikowski. – Chcielibyśmy, aby nasze mecze przyciągały jak największą ilość kibiców, a przez dobrą grę liczymy na odbudowanie dawnego blasku Orła – dodał.

Solidne wzmocnienia oraz dobra postawa na początku sezonu sprawiły, że w międzyrzeckim zespole zostały rozbudzone spore apetyty na osiągnięcie dobrego wyniku. – W tej grupie jesteśmy w stanie podjąć walkę z każdym zespołem. Na pewno żadnemu rywalowi nie będzie łatwo z nami wygrać, a naszym celem jest miejsce w pierwszej czwórce – zaznaczył przyjmujący lubuskiej ekipy. Jednak zdaje on sobie sprawę, że w grze Orła jest jeszcze kilka elementów, nad którymi trzeba pracować. – Stać nas na jeszcze lepszą grę w ataku i bloku. Musimy również popracować nad wyprowadzaniem kontr. W tym elemencie mamy jeszcze największe rezerwy – dodał.W najbliższy weekend międzyrzeczan czeka kolejne trudne zadanie, gdyż zmierzą się z sąsiadem z tabeli – AZS-em UAM Poznań. – Mecz z zespołem z Poznania będzie dla nas kolejnym ciężkim sprawdzianem. Będziemy mieli jednak atut własnej hali, więc postaramy się zdobyć komplet punktów – zakończył Szulikowski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved