Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Czarne chmury nad Polskim Związkiem Piłki Siatkowej

Czarne chmury nad Polskim Związkiem Piłki Siatkowej

fot. archiwum

Wczoraj w siedzibie PZPS-u pojawili się agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którzy zabezpieczyli dokumenty dotyczące organizacji MŚ siatkarzy. Dziś rano agencje informacyjne poinformowały o zatrzymaniu prezesa PZPS-u.

Chcemy pisać przede wszystkim o siatkówce, jednak gdy docierają do nas tak niepokojące wieści dotyczące Polskiego Związku Piłki Siatkowej, trudno je przemilczeć. Wczoraj w godzinach popołudniowych w siedzibie PZPS-u pojawili się agenci CBA, którzy zażądali dokumentów związanych z organizacją wrześniowych mistrzostw świata siatkarzy w Polsce. Nikt z osób mogących udzielić informacji na ten temat nie odbierał wczoraj telefonów, nawet rzecznik prasowy związku, który właśnie w takich sytuacjach powinien komunikować się z dziennikarzami.

Na stronie PZPS-u ukazał się krótki komunikat o treści: „Polski Związek Piłki Siatkowej potwierdza, że w czwartek, 13 listopada w siedzibie związku rozpoczęły się działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze poprosili o przedstawienie wybranych dokumentów związanych z organizacją FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Związek w pełni współpracuje z kontrolującymi udostępniając wszystkie żądane dokumenty.” Prezes PZPS-u nie pojawił się na zaplanowanej wcześniej konferencji prasowej w Katowicach.

Nieoficjalnie mówi się, że chodzi o umowy podpisywane z firmą ochroniarską i przyjęcie korzyści majątkowych. Mówi się również o fikcyjnych fakturach VAT wystawianych przez różne firmy dla miast-gospodarzy mundialu – postępowanie w tej sprawie prowadziła wcześniej prokuratura, jednak sprawa została umorzona. Rzecznik CBA nie udziela szczegółowych informacji, zasłaniając się dobrem śledztwa.Jak podało Radio ZET, dziś rano agenci CBA zatrzymali prezesa PZPS-u. Zatrzymano również prezesa jednej z firm ochroniarskich. Według RMF FM prezes PZPS-u miał przyjąć kilkadziesiąt tysięcy złotych korzyści majątkowych i jeszcze dziś ma usłyszeć zarzuty.

Cała sprawa rzuca ogromny cień na sukces organizacyjny i sportowy, jakie przyniosły nam ostatnie mistrzostwa świata. Jeśli zarzuty faktycznie się potwierdzą, polska siatkówka będzie musiała stawić czoło ogromnemu kryzysowi, jakiego jeszcze chyba nie przeżywała.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved