Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Rosji: O dziką kartę walczą cztery ekipy

Puchar Rosji: O dziką kartę walczą cztery ekipy

fot. CEV

W Rosji rozegrano już całe eliminacje do Pucharu Rosji. W Final Six w Biełgorodzie w drugiej połowie grudnia zagrają gospodarze oraz zespoły z Nowosybirska, Nowego Urengoju, Moskwy i Kemerowa. Pozostało jedno wolne miejsce, a chętnych na nie jest czterech.

Siatkarze w Rosji swoją przygodę z Pucharem Rosji rozpoczęli już we wrześniu. Zespoły z ekstraklasy rywalizowały wtedy z ekipami z niższych szczebli rozgrywkowych do takiego momentu, w którym na placu boju zostanie tylko szesnaście teamów. Wyselekcjonowana szesnastka została podzielona na cztery grupy. W każdej z nich wybrano gospodarza, w którego obiekcie w drugiej połowie października rozgrywano trzydniowy turniej półfinałowy. W grupie A najlepszy okazał się Fakieł Nowy Urengoj, który pokonał 3:0 Stroitel Mińsk, 3:1 Amkar Perm oraz po niezwykle zaciętym boju 3:2 Zenit Kazań. W grupie B mocnych nie było na zespół Lokomotiwu Nowosybirk, który stracił tylko jednego seta z zespołem z Surgutu. W koszyku C bezapelacyjnie najlepsza była drużyna Dinama Moskwa, która odprawiła do domu Dinamo Krasnodar, Anży Machaczkałę i Jenisieja Krasnojarsk. W grupie D zwycięzcą został Kuzbass Kemerowo, zostawiając w pokonanym polu drużyny z Orenburga, Niżnego Nowogrodu i Izumrudu.

Czwórka zwycięzców grup półfinałowych – Dinamo Moskwa, Fakieł Nowy Urengoj, Kuzbass Kemerowo i Lokomotiw Nowosybirsk – już potwierdziła swoją obecność w turnieju Final Six, który w połowie grudnia zostanie rozegrany w Biełgorodzie. Piątym uczestnikiem rozgrywek będzie gospodarz – Biełogorie Biełgorod. Szóste „krzesełko” póki co jest wolne, ale zasiądzie na nim ekipa, która otrzyma dziką kartę. O ten przywilej powalczą zespoły, które w każdej z grup półfinałowych zajęły drugie miejsca, czyli Zenit Kazań, Dinamo Krasnodar, Jugra Surgut oraz Neftyanik Orenburg. Władze ligi decyzję o ostatecznym składzie finałowego turnieju mają podjąć najpóźniej w poniedziałek. Ze względów sportowych największe szanse na otrzymanie biletu do Biełgorodu mają zawodnicy z Kazania, jednak już w zeszłym roku otrzymali oni taki przywilej i wydaje się, że tym razem ktoś z pozostałej trójki może mieć większe szanse na promocję do turnieju.

Choć nie znany jest jeszcze ostateczny skład uczestników, to wiadomo już jak będą wyglądały grupy Final Six. W grupie A zagrają: Lokomotiw Nowosybirsk, Fakieł Nowy Urengoj oraz zespół z dziką kartą, natomiast w grupie B wystąpi gospodarz, Biełogorie oraz Dinamo Moskwa i Kuzbass Kemerowo.Grupy Final Six Pucharu Rosji

Grupa A:
Fakieł Nowy Urengoj
Lokomotiw Nowosybirsk
Zespół z dziką kartą

Grupa B:
Biełogorie Biełgorod
Dinamo Moskwa
Kuzbass Kemerowo

źródło: inf. własna, russiavolley.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved