Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > MLK: Walka okupiona kontuzjami i pewne zwycięstwa faworytów

MLK: Walka okupiona kontuzjami i pewne zwycięstwa faworytów

Pomimo tego, że w trzeciej kolejce Młodej Ligi Kobiet nie zobaczyliśmy ani jednego tie-breaka, większość spotkań obfitowała w dużą dawkę emocji. W grupie B sytuację w tabeli odwróciły zespoły z Bielska i Muszyny, które wygrały swoje pojedynki.

Kolejną kolejkę rozgrywek Młodej Ligi Kobiet otworzyło spotkanie Atomu Trefla Sopot i Pałacu Bydgoszcz. Trener „atomówek”, Piotr Matela, mógł pozwolić sobie na sprawdzenie umiejętności wszystkich zawodniczek w warunkach meczowych, bowiem bydgoszczanki tylko w pierwszych piłkach seta zdołały utrzymywać kontakt punktowy z rywalkami. Na nagrodę MVP solidnie zapracowała Dominika Mras, rozgrywająca drużyny z Pomorza, która nie tylko świetnie rozprowadzała blok rywalek, ale i potrafiła zatrzymać je na siatce. Po stronie Pałacu Bydgoszcz brakowało doświadczenia, podopieczne Rafała Gąsiora bez zawodniczek grających w zespole z Orlen Ligi nie miały argumentów, by rywalizować z tak dobrze dysponowanym przeciwnikiem. Wkrótce po stronie „atomówek” doczekaliśmy się zmian, Magdalena Damaske i Justyna Łukasik zostały zastąpione przez Angelikę Wilczyńską i Julię Piotrowską. Pomimo tego, że w trzecim secie trener sopocianek zaufał drugiej rozgrywającej, Magdalenie Piepiórce, ta nie zawiodła i liderki grupy A pewnie odniosły trzecie zwycięstwo w Młodej Lidze Kobiet.

Wciąż na swoją pierwszą wygraną czekają siatkarki PTPS-u SAF-Holland Piła. Złej passy nie udało im się przerwać na własnym boisku, gdzie podejmowały policzanki. Po dwóch jednostronnych setach, które padły łupem przyjezdnych, w trzeciej odsłonie niespodziewanie pilanki poprawiły jakość gry i wydawało się, że są w stanie odwrócić losy meczu. Tego dnia nie do powstrzymania była jednak atakująca z Polic, Manuela Jakóbiak, i to jej koleżanki w czwartym secie potwierdziły swoją wyższość.

Grupa A:
PGE Atom Trefl Sopot – Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:16, 25:18, 25:13)
PTPS SAF-Holland Piła – Chemik Police 1:3
(15:25, 13:25, 25:17, 18:25)

Spotkanie dąbrowianek z zespołem z Muszyny zapowiadało się na bardzo wyrównane widowisko. Potwierdziły to pierwsze piłki meczu, ale przyjezdne bardzo szybko uzyskały trzypunktową przewagę w pierwszym secie, którą konsekwentnie utrzymywały. Niestety przy stanie 14:17 niebezpiecznie wyglądającej kontuzji nabawiła się 18-letnia przyjmująca muszynianek, Małgorzata Barszcz. Jej koleżanki nie zaprzepaściły jednak swojej szansy na wygranie seta i zakończyły go zwycięsko. Niezwykle szybko rozstrzygnęły się za to losy kolejnej partii. Kiedy jako pierwsza w polu zagrywki stanęła Iga Piątek, dąbrowianki po chwili prowadziły aż 7:0. Przyjezdne nie zdołały już wrócić do swojej dobrej gry i wysoko przegrały seta numer dwa. Dąbrowianki poczuły się zbyt pewnie i to z kolei siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki przejęły inicjatywę w późniejszej części meczu. Gospodynie w czwartym secie bardzo ambitnie walczyły, by dogonić rywalki, które szybko uzyskały prowadzenie. Zdołały jednak zbliżyć się do muszynianek tylko na dwa „oczka”, później straciły skuteczność w ataku i przegrały całe spotkanie 1:3.

Atut własnego boiska wykorzystały za to siatkarki BKS-u Bielsko-Biała. Przyjezdne w pierwszym secie nie mogły powstrzymać bielszczanek. Kornelia Moskwa i Karolina Piśla prowadziły grę gospodyń, z kolei po drugiej stronie siatki zabrakło nazwisk znanych z Orlen Ligi. Pomimo tego wrocławianki w dwóch kolejnych setach pokazały, że potrafią walczyć i „wydarły” gospodyniom trzecią odsłonę meczu. Ostatni set był już jednak jednostronny. Po meczu trener Grzegorz Kosatka nie szczędził pochwał pod adresem swoich podopiecznych. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wygranej za 3 punkty, która da nam awans w tabeli. Zagraliśmy po raz pierwszy w naszej hali i cieszymy się, że ten debiut wypadł okazale. Dziś sporo do życzenia pozostawiała nasza zagrywka. Dobrze natomiast dziewczyny spisały się w bloku. Pozostaje mi pogratulować dziewczynom dobrej gry i zwycięstwa. Bielszczanki po tym zwycięstwie awansowały na drugie miejsce w tabeli.

Grupa B:
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Muszynianka 1:3
(22:25, 25:13, 14:25, 20:25)
BKS Aluprof Bielsko-Biała – Impel Wrocław 3:1
(25:16, 25:23, 24:26, 25:16)

Ostatni tydzień bardzo intensywnie spędziły siatkarki Budowlanych Łódź. Łodzianki najpierw pojechały do Ostrowca Świętokrzyskiego, aby odnieść pierwsze zwycięstwo w Młodej Lidze. Mecz rozpoczął się dość dramatycznie, bo już na samym początku spotkania staw skokowy skręciła atakująca KSZO Ostrowiec Św., Aneta Pietrzyńska. Gospodynie nie mogły odnaleźć sposobu na zdobywanie punktów, z kolei Emilia Kajzer dobrze rozporządzała siłą ofensywną swoich koleżanek. W dobrej formie były Martyna Grajber i Joanna Pacak, z pozytywnej strony pokazała się także Julia Brzezińska. Kolejnym zmartwieniem trenera Wojciecha Gawrona był brak Eweliny Tobiasz, występująca na parkietach Orlen Ligi siatkarka z powodu uszkodzenia kości w palcu nie mogła pomóc swojej drużynie. W efekcie łodzianki pewnie zainkasowały trzy punkty w tabeli grupy C.

Jak burza przez rozgrywki Młodej Ligi idą siatkarki z Legionowa. W trzeciej kolejce spotkań odniosły trzecie zwycięstwo i z kompletem punktów przystąpią do rundy rewanżowej. Trudno się temu dziwić, bo aż piątka siatkarek, która wystąpiła w spotkaniu z drużyną z Rzeszowa, ma za sobą występy w Orlen Lidze. Mecz legionowianki rozpoczęły jednak od falstartu i szybko musiały zmagać się z czteropunktowym prowadzeniem rywalek (13:17). Jednak blok Mileny Paszyńskiej pozwolił „lalkom” wyjść na prowadzenie, z kolei Monika Bociek i Katarzyna Jędrzejewska swoimi akcjami postawiły kropkę nad i i premierowa odsłona padła łupem gospodyń. To podbudowało zawodniczki SK Banku Legionovii Legionowo, które w dwóch kolejnych setach kontrolowały przebieg meczu.

W środę rozegrany został także zaległy mecz z I kolejki spotkań pomiędzy Budowlanymi Łódź,a Developresem Rzeszów. Nietrafionym pomysłem okazało się posyłanie zagrywek na Martynę Grajber i libero łodzianek, Kingę Wysokińską, bo obie utrzymywały skuteczność przyjęcia na przyzwoitym poziomie. W ataku brylowały Grajber i Brzezińska (razem zdobyły 39 oczek dla swojej drużyny). Imponujące statystyki zanotowała Joanna Pacak, środkowa Budowlanych mogła pochwalić się stuprocentową skutecznością w ataku, a dzięki niej dorobek zespołu wzrósł o 9 punktów. Rzeszowianki nie potrafiły przeciwstawić się gospodyniom i po nieco ponad godzinie losy meczu były przesądzone.