Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Martyna Grajber: Skupiamy się na własnej grze

Martyna Grajber: Skupiamy się na własnej grze

fot. Mirosław Stroński

Siatkarki Budowlanych Łódź w Młodej Lidze pewnie pokonały Developres Rzeszów. - Cieszymy się, że udało nam się wygrać 3:0, z wysoką przewagą w każdym z setów - mówi Martyna Grajber. W sobotę w Orlen Lidze łodzianki zmierzą się z Chemikiem Police.

To był bardzo ważny mecz dla układu tabeli w grupie C. Rywalki z Rzeszowa nie postawiły wam jednak zbyt wysoko poprzeczki…

Martyna Grajber: Wiedziałyśmy, że musimy tutaj wygrać za trzy punkty, aby awansować na drugie miejsce w grupie. Nastawiałyśmy się na trochę trudniejsze spotkanie, bo po drugiej stronie siatki wcale nie stały dużo słabsze od nas zawodniczki. Myślałyśmy, że mecz będzie wyrównany, ale cieszymy się, że udało się wygrać 3:0, z wysoką przewagą w każdym z setów.

Jedyną niepokonaną drużyną w grupie jest, jak do tej pory, Legionovia Legionowo. Jesteście w stanie odegrać się za porażkę poniesioną w pierwszym meczu Młodej Ligi?

– Zdecydowanie tak. Ten mecz z siatkarkami z Legionowa był naszym najsłabszym pojedynkiem jak do tej pory, myślę, że stąd taki wynik. Wtedy również trener nie miał jeszcze do dyspozycji Oli Sikorskiej, a uważam, że na środku siatki ona bardzo dużo pomaga zespołowi. Gdybyśmy dzisiaj spotkali się z legionowiankami, w takim składzie i w takiej formie jaką zaprezentowałyśmy teraz, wynik mógłby być dla nas znacznie lepszy.

Powrót Aleksandry Sikorskiej sprawił, że wasza linia bloku wygląda teraz naprawdę imponująco…

– Już po meczu z legionowiankami zauważyliśmy jak bardzo potrzebna jest nam Ola. Dzisiaj widać to było także na boisku. To jest nasze optymalne ustawienie. Wiadomo, że jest to trochę bardziej doświadczona zawodniczka niż dziewczyny grające tylko w Młodej Lidze. To bardzo pomaga w obronie i poukładaniu naszej gry, dlatego cieszymy się, że wróciła już do zespołu.

Do meczu z Developresem podchodziłyście podbudowane zwycięstwem w Ostrowcu Św. Jaki wpływ na losy tamtego meczu miała kontuzja Anety Pietrzyńskiej?

– Atakująca drużyny przeciwnej podkręciła kostkę, a drużyna nie stawiła nam praktycznie żadnego oporu. Wydaje mi się, że jest to jeden ze słabszych zespołów w naszej grupie. Bardzo łatwo przyszły nam te trzy punkty.

Wracając do Orlen Ligi… W obecnej sytuacji, wobec braku trenera, jak wyglądają teraz wasze treningi?

– Myślę, że treningi są bardzo profesjonalnie prowadzone, tak jak do tej pory. Błażej (Błażej Krzyształowicz – przyp. red.) godnie zastępuje nam pierwszego szkoleniowca. Staramy się odrzucić od siebie wszystkie sprawy pozasiatkarskie i skupiamy się na własnej grze. Nadal chcemy grać o wysokie cele w lidze. Jak na razie z trudem przychodziło nam wygrywanie meczów, rozegrałyśmy dużo tie-breaków. Mamy bardzo mocny zespół i myślę, że nie wykorzystujemy potencjału tej drużyny.

W sobotę w Atlas Arenie zmierzycie się z Chemikiem Police. Wygrana z faworytem mogłaby zatrzeć poczucie niedosytu po ostatnich spotkaniach?

– Oczywiście. Jest to zeszłoroczny mistrz Polski. Wygrana z Chemikiem Police na pewno byłaby dla wszystkich niesamowitym zaskoczeniem, bo nie przystąpimy do tego meczu w roli faworyta. Z drugiej strony mogłaby być to także podbudowa mentalna dla każdej z nas. Mam nadzieję, że tak się stanie i będzie to początek naszej dobrej gry i lepszej siatkówki.

Wiele problemów sprawiły wam mecze z beniaminkami w tegorocznych rozgrywkach Orlen Ligi. Czy stało się tak dlatego, że nie znałyście jeszcze zbyt dobrze tych zespołów?

– Zdecydowanie tak. Do tego każdy z tych meczów grałyśmy na wyjeździe, to także mogło być przyczyną tak zaciętych spotkań. Na pewno te zespoły nam się „postawiły”, zagrały mecze na dość wysokim poziomie, czego przed sezonem mało kto się spodziewał. Myślę, że te drużyny w tym sezonie jeszcze nie raz zaskoczą i napsują trochę krwi faworytom.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved