Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Camper Wyszków zremisował z reprezentacją Algierii

Camper Wyszków zremisował z reprezentacją Algierii

Zespół Campera Wyszków w środowy wieczór podejmował na swoim parkiecie reprezentantów Algierii. Towarzyskie spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Mecz w Wyszkowie był jednym z elementów przygotowań Algierczyków do mistrzostw Afryki.

We wtorek przyjezdni z Afryki zmierzyli się z zespołem z II ligi, mianowicie z Legią Warszawa, a w środę zawitali oni do Wyszkowa, aby rozegrać mecz towarzyski z miejscowym Camperem. Podopieczni trenera Jana Sucha świetnie radzą sobie w rozgrywkach I ligi, zajmując pierwsze miejsce z dorobkiem 21 punktów. W ostatnim meczu Krispol Ligi siatkarze Campera Wyszków pokonali bez straty seta Avię Świdnik. Reprezentacja Algierii zajmuje aktualnie 33. miejsce w rankingu FIVB, a ich wizyta w Polsce jest elementem przygotowań do zbliżających się mistrzostw Afryki.

Pierwszy set środowego meczu z wysokiego C rozpoczęli przyjezdni, odrzucając gospodarzy od siatki. Zaskoczeni wyszkowianie początkowo nie potrafili znaleźć sposobu na mocne, celne zagrywki gości z Afryki. W ostatecznym rozrachunku lepsi okazali się zawodnicy z Algierii, którzy sprawnie i bez większych problemów wygrali 25:17. W kolejnych dwóch partiach gospodarze nie byli już tak gościnni, poprawiając zdecydowanie swoją grę szczególnie w defensywie. Spotkanie do bardzo dobrych może zaliczyć Damian Sobczak, który świetnie spisywał się w polu obrony. Podopieczni trenera Jana Sucha wygrali sety odpowiednio do 19 i 14. Ostatnia partia meczu ponownie padła łupem Algierczyków, którzy pokazali dobrą siatkówkę, wygrywając 25:18. Mecz zakończył się remisem 2:2, ponieważ trenerzy zrezygnowali z rozgrywania tie-breaka.

Camper Wyszków – Algieria 2:2
(17:25, 25:19, 25:14, 18:25)

źródło: inf. własna, kscamper.pl