Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Kielcach Penczew kontra Penczew

W Kielcach Penczew kontra Penczew

fot. plusliga.pl

Dla Rozalina i Nikołaja Penczewa to będzie to coś więcej niż tylko kolejny mecz. Po raz pierwszy staną przeciwko sobie po dwóch stronach siatki. Który okaże się lepszy? Mecz Effectora Kielce z Resovią Rzeszów już w środę o g. 18:00.

Nikołaj Penczew urodzony w 1992 roku występuje na pozycji przyjmującego. Do Polski trafił w 2012 roku i miał pomóc Effectorowi w walce o play-off. Jednak nikt się nie spodziewał, że Niko pomimo swojego młodego wieku i braku doświadczenia tak dobrze wpisze się w kielecki zespół. Reprezentant Bułgarii miał doskonały sezon. Zdobył 315 punktów, zgarnął 4 statuetki MVP i został ulubieńcem fanów z Kielc. Po roku odszedł do Resovii Rzeszów, gdzie pod okiem trenera Andrzeja Kowala walczy o mistrzostwo Polski i największe europejskie trofea. – Mam same dobre wspomnienia z pobytu Nikołaja w Kielcach. Jest to bardzo pracowity chłopak i przy okazji bardzo fajny człowiek. Szybko odnalazł się w naszym klubie, dlatego tym bardziej szkoda, że nie ma go już z nami – mówi sternik kieleckiej drużyny, Dariusz Daszkiewicz.

Jako że Daszkiewicz nie mógł zatrzymać Bułgara w stolicy województwa Świętokrzyskiego, to zdecydował się sprowadzić dwa lata młodszego brata Nikołaja – Rozalina. Mierzący 197 cm również występuje na pozycji przyjmującego. – Cieszę się, że gram w Effectorze i czuję się tu bardzo dobrze. Początek sezonu w moim wykonaniu nie był najlepszy, ale teraz z każdym meczem rozkręcam się i mam nadzieję, że tak zostanie – mówi Rozalin Penczew.

Rzeczywiście Rozalin coraz lepiej radzi sobie w Kielcach, a w ostatnią sobotę w spotkaniu ze Skrą Bełchatów był najlepiej punktującym zawodnikiem kieleckiego zespołu. Sam jednak przyznaje, że jego starszy brat jest zdecydowanie bardziej doświadczonym graczem. – Dla Niko to już trzeci sezon w Polsce. Jednak po raz pierwszy zagramy przeciwko sobie. To będzie wyjątkowe zdarzenie dla naszej rodziny, która zawsze nas wspiera. Rozmawiałem z nim przed środowym meczem, ale nie będę zdradzał o czym. Kto okaże się lepszy? Na pewno ja! – przekonuje Rozalin.źródło: effectorkielce.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved