Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > M. Glinka-Mogentale: Gramy z faworytem do zdobycia pucharu

M. Glinka-Mogentale: Gramy z faworytem do zdobycia pucharu

fot. Arkadiusz Buczyński

- To jest tak naprawdę przepis na sukces, aby każdego dnia, w każdym pojedynku dawać z siebie wszystko - mówi przed meczem Chemika Police z Rabitą Baku w Lidze Mistrzyń Małgorzata Glinka-Mogentale. - Nie da się zrobić więcej lub mniej...

Jest pani najbardziej doświadczoną zawodniczką w Chemiku Police, także pod względem występów w Lidze Mistrzów. Wychodząc na boisko na ten mecz, będzie pani odczuwała jego ciężar gatunkowy?

Małgorzata Glinka-Mogentale: Wiadomo, to jest puchar Europy, tu są najlepsze drużyny z poprzedniego sezonu, mistrzowie w swoich krajach. Gra tu się na najwyższym poziomie o bardzo wysoką stawkę. Temu wszystkiemu towarzyszą o wiele większe emocje niż podczas spotkań w lidze krajowej czy o krajowy puchar. To tak naprawdę robi różnicę przy porównaniu pojedynków w Lidze Mistrzów z innymi rozgrywkami, więc ciężar gatunkowy tego meczu i wszystkich innych jest odpowiednio wysoki.

W swojej bogatej karierze rozegrała pani wiele ważnych meczów w Lidze Mistrzów. Który z nich najbardziej utkwił w pamięci?Na pewno finał, pierwszy finał. To był zresztą także mój pierwszy sezon w Turcji zaraz po urlopie macierzyńskim. Zostałam też wybrana najlepszą zawodniczką Ligi Mistrzów i to było dla mnie ogromnie miłe i zaskakujące. Nie spodziewałam się, że po przerwie, po ciąży i po urodzeniu dziecka tak szybko dojdę do formy, że tak dobrze mi pójdzie i zdobędę taki sukces.

Teraz jest pani w polskim klubie i wszyscy kibice oraz fani siatkówki w kraju oczekują, że Chemik Police jak najlepiej zaprezentuje się w tych prestiżowych rozgrywkach.

Każdy ma ambicje pokazać się z jak najlepszej strony, dobrze się zaprezentować, gdy jest takie duże zainteresowanie. Jednak dla mnie, tak jak i dla dziewczyn, nie będzie to jakieś wyjątkowe święto, że gramy z Baku. Podejdziemy do tego jak do każdego innego meczu, skoncentrowane, dobrze przygotowane. Nie da się zrobić więcej lub mniej. Albo masz we krwi, że dajesz z siebie wszystko bez względu na to, czy grasz na przykład z Legionovią, nie ubliżając oczywiście nikomu, czy z Wrocławiem, Sopotem, czy z mistrzem Azerbejdżanu, albo nie. To jest tak naprawdę przepis na sukces, aby każdego dnia, w każdym pojedynku dawać z siebie wszystko.

Skoro pani wraz z koleżankami dacie z siebie wszystko na parkiecie, to chyba tego samego można oczekiwać od kibiców, którzy zasiądą na trybunach. Ich doping na pewno się przyda.

Zdecydowanie! Bardzo liczymy na publiczność, na to, że nam pomoże. Doping będzie bardzo ważnym elementem w tym dniu, w tym pojedynku. Gramy przecież z Baku, z faworytem do zdobycia pucharu Europy.

 

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved