Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Katarzyna Skowrońska-Dolata chce wreszcie wygrać LM

Katarzyna Skowrońska-Dolata chce wreszcie wygrać LM

fot. archiwum

- Klub z Polic ma wszelkie dane, by zaistnieć w pucharach. W Polsce dominuje, a personalnie jest zbudowany bardzo solidnie. Ale ja mam wielką motywację. Nigdy nie wygrałam Ligi Mistrzyń - twierdzi Katarzyna Skowrońska-Dolata.

W Rabicie doszło do zawieruchy po tym, jak nie weszłyście nawet do finału tegorocznej Ligi Mistrzyń, będąc organizatorem turnieju?

Katarzyna Skowrońska-Dolata:Nikt nikomu głowy nie uciął, świat się nie zawalił, ale wszyscy w klubie musieli się zmierzyć z porażką. Sporo się zmieniło, przyszły nowe zawodniczki i większość dołączyła do drużyny dopiero po mistrzostwach świata.

Rabita ma się czego obawiać w rywalizacji z Chemikiem?Klub z Polic ma wszelkie dane, by zaistnieć w pucharach. W Polsce dominuje, a personalnie jest zbudowany bardzo solidnie. Ale ja mam wielką motywację. Nigdy nie wygrałam Ligi Mistrzyń i wreszcie chcę to zrobić. Nie jestem jeszcze spełnioną siatkarką, po każdym sezonie resetuję się i walczę od nowa o kolejne wielkie cele.

Po drugiej stronie siatki stanie dziś między innymi Małgorzata Glinka. Często grałyście przeciwko sobie?

Zdarzało się to w Lidze Mistrzyń, gdy grałam we Włoszech, a Gosia w Hiszpanii. Potem rywalizowałyśmy jeszcze w Turcji. Tak naprawdę znam większość dziewczyn, przeciwko którym gram i chętnie się z nimi spotkam, przybijając piątkę.

Przedłużyła pani kontrakt z dotychczasowym klubem jeszcze w trakcie sezonu, a nie jak zwykle po zakończeniu rozgrywek. Oferta Rabity była tak lukratywna?

I pewnie mam jeszcze powiedzieć, ile mi płacą (śmiech)? Powiem tyle: klub z Baku mnie skusił skutecznie, a oferta jest wyższa niż poprzednia.

Zobaczymy panią jeszcze w reprezentacji Polski?

Nie chcę składać żadnych deklaracji. Powiedziałam, że robię sobie roczną przerwę i tego się trzymam. Co stanie się w przyszłym roku, zależy nie tylko ode mnie, ale i od drugiej strony. Nie zrezygnowałam z marzeń o igrzyskach w Rio, ale wszystko w kadrze musi mieć ręce i nogi.

rozmawiał Marek Żochowski – więcej w Super Expresie

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved