Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Zmagania w II mężczyzn rozkręcają się

Zmagania w II mężczyzn rozkręcają się

Za nami 6. kolejka zmagań w II lidze mężczyzn. W ten weekend obyło się bez spektakularnych zwycięstw czy niespodzianek, ale ciekawych wyników nie zabrakło. Powoli zaczyna się już klarować sytuacja w poszczególnych grupach.

6. kolejka w 1. grupie II ligi mężczyzn nie dostarczyła niespodzianek, a górą byli gospodarze. Swoje pierwsze punkty w tym sezonie zdobyli uczniowie SMS-u Świnoujście, którzy w meczu derbowym pokonali UKS OPP Kołobrzeg. Dla podopiecznych trenera Waldemara Pankiewicza była to pierwsza wygrana od ponad 2,5 roku. Niemal wszystkie pozostałe mecze zakończyły się zgarnięciem pełnej puli przez gospodarzy. Powoli rozkręcają się zawodnicy KS-u Gniezno, którzy tym razem stracili seta w konfrontacji z wyżej notowanym KS-em Chełmża.Przeciwnik od pierwszych piłek grał koncertowo, wszystko mu wychodziło – powiedział po meczu kapitan, Michał Paniączyk. Po słabszym początku, w dalszej części to jego drużyna była jednak górą. Pewnie, bez straty seta, swoje mecze wygrali faworyci: Olimpia Sulęcin i AZS UAM Poznań, odprawiając niżej sklasyfikowanych rywali. Najwięcej emocji i podział punktów dostarczył hit kolejki. GTPS Gorzów Wlkp. po niezwykle zaciętym pojedynku pokonał Orła Międzyrzecz. Jak przystało na mecz derbowy, nie obyło się w nim bez zwrotów akcji, jak i akcji na najwyższym poziomie.

Wyniki 6. kolejki oraz tabela 1. grupy II ligi mężczyzn

Także w grupie 2. obyło się bez większych niespodzianek i częściej wygrywali gospodarze. Tylko w konfrontacji Mickiewicza Kluczbork z Bielawianką Bielawa zwycięsko z boiska schodzili przyjezdni. Ekipa z Bielawy, chociaż wydawała się faworytem spotkania, musiała rozegrać aż pięć setów. Także dość sporo energii musieli włożyć w zwycięstwo z niżej sklasyfikowaną ekipą Chrobrego Głogów zawodnicy AZS-u UZ Zielona Góra. Losy spotkania ważyły się do ostatnich akcji i siatkarze z Głogowa bliscy byli przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Najmniejszych szans swoim rywalom nie dały za to przewodzące w tabeli Gwardia Wrocław i MKST Astra Nowa Sól, pewnie wygrywając bez straty seta. Z roli faworyta wywiązała się też drużyna Oriona Sulechów, która pokonała przedostatniego w tabeli Siatkarza Oleśnica. Mecz nie wyglądał źle w naszym wykonaniu. To nie było tak, że pojechaliśmy tam i nas zlali. Była walka, ale kolejny raz czegoś zabrakło – przyznał na łamach olesnickisport.pl trener Sławomir Kudłaczewski.

Wyniki 6. kolejki oraz tabela 2. grupy II ligi mężczyzn

Bliscy sprawienia niespodzianki byli zawodnicy Norwida Częstochowa, którzy ostatecznie podzielili się punktami z liderem, Wilkami Wilczyn. Takich problemów jak przewodząca tabeli ekipa nie mieli pozostali faworyci. AZS UŁ Łódź, Lechia Tomaszów Maz. i MKS Kalisz nie pozwoliły sobie wyrwać chociażby seta. Dzięki tym wygranym powoli krystalizuje się czołówka grupy 3. W 6. kolejce pauzowała drużyna STS-u Skarżysko-Kamienna, która z zerowym dorobkiem punktowym zamyka tabelę. W dobrej sytuacji, szczególnie w kontekście straconych przez Wilki punktów, wydają się być natomiast drużyny z Kalisza i Tomaszowa Mazowieckiego, które do tej pory rozegrały o jedno spotkanie mniej niż lider. Pomimo tego ekipy te mają na swoim koncie nieznacznie mniej punktów niż drużyna z Wilczyna.

Wyniki 6. kolejki oraz tabela 3. grupy II ligi mężczyzn

6. kolejka w grupie 4. także nie zaskoczyła kibiców, a górą byli przyjezdni. Podziałem punktów zakończyły się derby stolicy. Konfrontacja MKS-u MDK Legii i Czołgu AZS UW dostarczyła stołecznym kibicom wielu emocji. Zawodnicy Legii, którzy triumfowali w premierowej i trzeciej odsłonie, wygrywali dość wyraźnie, ale to siatkarze AZS-u UW, chociaż byli lepsi dopiero po grze na przewagi, ostatecznie cieszyli się z wygrania całego spotkania. W pozostałych trzech spotkania triumfowali przyjezdni, oddając rywalom tylko seta. Z pewnością na znacznie więcej liczyli widzowie hitu kolejki. Przed spotkaniem Huragan Wołomin i Centrum Augustów miały na swoim koncie po 12 punktów. Na pierwszym miejscu byli sklasyfikowani zawodnicy z Wołomina. W bezpośredniej konfrontacji lepsi okazali się być jednak zawodnicy Centrum, którzy zgarnęli pełną pulę. W efekcie zawodnicy Huraganu spadli na czwartą pozycję. W pozostałych meczach obyło się bez niespodzianek i zwycięsko z parkietu schodzili siatkarze Huraganu Międzyrzec Podl. i AZS-u UWM II Olsztyn, które w swoich meczach straciły po secie.

Wyniki 6. kolejki oraz tabela 4. grupy II ligi mężczyzn

Wciąż jak burza idą zawodnicy TKKF-u Czarnych Katowice, którzy odprawili akademików z Opola, tracąc jednak pierwszego w tym sezonie seta. Podziałem punktów zakończył się natomiast hit kolejki, mecz drugiej i trzeciej ekipy, TKS-u Tychy i AT Jastrzębski Węgiel II. Zwycięsko z niego wyszli jastrzębianie, którzy powiększyli swoją przewagę nad rywalami o kolejny punkt. Po dwóch porażkach z rzędu, zwycięstwo odnieśli natomiast rybniczanie, którzy wręcz zmietli z boiska ostatnią ekipę tabeli, UKS Strzelce Opolskie. Nieco więcej problemów w meczu z  przedostatnią ekipą grupy mieli zawodnicy z Głuchołaz, którzy w tie-breaku musieli uznać wyższość JSW KOKS Radlin. Siatkarze Rafako Racibórz zrehabilitowali się po ostatniej przegranej z zespołem z Jastrzębia. W spotkaniu z wyżej notowanym zespołem z Czechowic-Dziedzic raciborzanie stanęli na wysokości zadania wygrywając 3:1.

Wyniki 6. kolejki oraz tabela 5. grupy II ligi mężczyzn

W grupie 6. tempa nie zwalniają zawodnicy z Sanoka, którzy w 6. kolejce nie pozostawili złudzeń Płomieniowi Sosnowiec. Cenne zwycięstwo odnieśli natomiast siatkarze Błękitnych Ropczyce, którzy po wygranej za trzy punkty wyprzedzili w tabeli MCKiS Jaworzno. W meczu pomiędzy PWSZ Karpatami Krosno i Contimaxem MOSiR Bochnia także lepsi okazali się być ci niżej klasyfikowani. Tym razem jednak trzy punkty pozwoliły zawodnikom z Bochni „tylko" zrównać się z rywalami. Obydwie drużyny tracą tylko punkt do MKS-u Andrychów, który pokonał przedostatnią ekipę tabeli, LKS Kłos Olkusz. Wciąż bez punktów pozostaje natomiast Wisłok Strzyżów, który w meczu 6. kolejki uległ w trzech setach Dobremu Wynikowi Kraków.