Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W stolicy zbudowano mocną drużynę z aspiracjami na grę w I lidze

W stolicy zbudowano mocną drużynę z aspiracjami na grę w I lidze

fot. archiwum

Bardzo szybko, bo w zaledwie kilka tygodni zbudowano zespół Wisły Warszawa, która w tym sezonie wystartowała na  parkietach w II lidze. O sile zespołu stanowią zawodniczki, które jeszcze kilka miesięcy temu grały w Orlen Lidze i na jej zapleczu.

Pomysł na stworzenie siatkarskiej Wisły w stolicy kraju pojawił się w momencie, gdy większość zespołów przymierzanych do gry w II lidze powoli kończyła dopinanie składów. Grzegorz Kulikowski, który wcześniej wspierał piłkarzy Polonii Warszawa, zdecydował się zainwestować również w siatkówkę i to w żeńskim wydaniu. Misję budowania składu powierzył doskonale znanemu z boisk Polskiej Ligi Siatkówki i Orlen Ligi Mirosławowi Zawieraczowi. Początki były trudne, bowiem w okresie przygotowawczym szkoleniowiec do dyspozycji miał zaledwie kilka zawodniczek. Na domiar złego tuż przed inauguracją sezonu z AZS-em AWF-em UKSW Warszawa kontuzji doznały dwie wiślaczki.

Z pomocą wówczas przyszła Magdalena Saad. Była libero Legionovii Legionowo co prawda przymierzała się do gry za granicą, ale ostatecznie zdecydowała się na pozostanie w Warszawie i związała się kontraktem z drugoligową Wisłą. Saad to niejedyny legionowski akcent w barwach warszawianek, bowiem trener Zawieracz do dyspozycji ma również Małgorzatę Gogołek, która wraz z Legionovią najpierw wywalczyła awans do I ligi kobiet, a rok później pomogła drużynie wejść do Orlen Ligi. Marta Lach to kolejna siatkarka związana z LTS-em, w którym grała przez kilka sezonów, a po powrocie z Francji pracuje z młodzieżą.

Pierwszoligowe doświadczenie ma za to Anna Manikowska, występująca ostatnio w drużynie Klubu Sportowego z Murowanej Gośliny. Manikowska o miano pierwszej rozgrywającej rywalizuje z Fatimą Piastą, byłą akademiczką Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Klubową koleżanką Piasty z poprzedniego sezonu jest Daria Pala, która w Wiśle gra na ataku. Z Bielan ze Sparty Warszawa na Bemowo, gdzie trenują i grają wiślaczki, przeszła Joanna Pogorzelska. Młoda środkowa o miejsce w składzie rywalizuje z Katarzyną Śmieszek, siostrą występującej w Pałacu Bydgoszcz, Małgorzaty Śmieszek. Ostatnim wzmocnieniem beniaminka II ligi jest reprezentantka Jamajki, Sashalee Christlike Wallen.Bardzo imponująco wygląda przyjęcie stołecznej Wisły. Obok Lach i Gogołek w kadrze znalazła się doskonale znana kibicom żeńskiej siatkówki Agata Karczmarzewska-Pura. Niewykluczone, że do zespołu dołączy także Aleksandra Kruk, która od kilku tygodni trenuje z zespołem Mirosława Zawieracza. Kolejną przyjmującą jest nominalna libero, Olga Samul.

Wisła do tej pory rozegrała pięć spotkań i wszystkie pięć wygrała. W klubie nie ukrywają, że jeżeli nie w tym sezonie, to w następnym chcieliby pokusić się o aktywną walkę o awans na zaplecze Orlen Ligi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved